Milliyet gazetesi Pelin Batu'yu işten çıkardı

Milliyet gazetesi Pelin Batu’yu işten çıkardı. Batu, yaptığı açıklamada “ Tasarruf nedeniyle işten çıkarıldığım belirtildi ama işten çıkarılan sadece benim” dedi.

Milliyet gazetesi Pelin Batu'yu işten çıkardı

Milliyet gazetesi Pelin Batu’yu işten çıkardı. Batu, “Patronaja karşı beni korumaya çalıştıklarını ancak direnemediklerini söylediler. Tasarruf nedeniyle işten çıkarıldığım belirtildi ama işten çıkarılan sadece benim” dedi.

Pelin Batu, T24′ün sorularını yanıtladı.

“Yazı İşleri Müdürü Bertan Ağanoğlu, kovulmamam için patronaja karşı direndiklerini, ancak başarılı olamadıklarını söyledi. Tasarruf nedeniyle işten çıkarıldığımı söylendi ama gazeteden kovulan tek kişi benim.

“Kendimi bir kahraman ya da medya gazisi olarak görmüyorum. Ancak, insanın kendisini ifade etmesinin böylesine zorlaştığı bir dönemde, işime son verilmesi üzüntü verici.”

Milliyet’in Genel Yayın Yönetmenliğini yaptığı dönemde Derya Sazak ile Yurt gazetesinde çalışmayı düşünüp düşünmediğiyle ilgili olarak ise Batu, “Henüz kendisiyle bu konuyu konuşmadık. Ancak köy evime dönüp dinlenmek ve bir şeyler yazmak istiyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2014, 15:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER