Öcalan: Derin ve anlamlı müzakereler için engel yok

Heyetin 17 Aralık'ta İmralı'ya gittiğini bildiren HDP, Öcalan'ın derin ve anlamlı müzakerelere geçilmesi konusunda bir engel görmediğini duyurdu.

Öcalan: Derin ve anlamlı müzakereler için engel yok
 HDP çözüm sürecine ilişkin bir basın açıklaması yayımladı. Bu açıklamaya göre PKK Lideri Abdullah Öcalan ve devlet yetkilileri arasındaki görüşmeler yoğun bir şekilde sürüyor ve müzakere edilen hususlar konusunda daha ileri bir aşamaya geçmek konusunda bir engel kalmadı. HDP’nin açıklaması şöyle: 

“Çözüm süreci kapsamında İmralı, Kandil, Devlet ve Hükümet ekseninde yürütmüş olduğumuz görüşme trafiği bütün yoğunluğu ile devam etmektedir. 

Bu görüşmeler kapsamında 17 Aralık Çarşamba günü İmralı Adası’nda Sayın Öcalan’la 3 saate yakın bir toplantı gerçekleştirdik. Bu toplantının sonucunda kamuoyuyla paylaşmak isteriz ki; Bu süreçte İmralı’da Sayın Öcalan’la Devlet heyeti arasında yoğun bir görüşme trafiğinin yaşandığı, yapılan toplantılar neticesinde anlamlı derin müzakerelere geçme konusunda herhangi bir engel olmadığı heyetimize aktarılmıştır. 

Önümüzdeki hafta edindiğimiz sonuçları ve önerileri Çözüm Kurulu Üyeleri ve Kandil’de KCK yetkilileri ile tartışarak, kamuoyunu daha geniş kapsamlı olarak bilgilendireceğimizi kamuoyuna saygıyla sunarız.” / Basnews
Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2014, 00:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
Helin Güler Gül
Helin Güler Gül - 8 yıl Önce

yani su görusmelerin tam metni yayinlansa artik ve tüm ilgili halklar ögrense.

SIRADAKİ HABER