PKK'liler Dersim'de 5 aracı ateşe verdi, 6 kişiyi alıkoydu

Tunceli'nin Pülümür İlçesi Kırmızıköprü Köyü yakınlarında yol kesen PKK'liler, yapımı süren Jandarma Karakol Komutanlığı inşaatına beton taşıyan 5 beton mikserini ataşe verip yaktıktan sonra 5 şoför ve 1 firma yetkilisini de kaçırdı.

PKK'liler Dersim'de 5 aracı ateşe verdi, 6 kişiyi alıkoydu
Pülümür'ün yapımı devam eden Kırmızıköprü Köyü'ndeki Kırmızıköprü Jandarma Karakol Komutanlığı inşaatına Bingöl'den beton taşıyan 5 beton mikserinin önü bu sabah saatlerinde Tunceli-Erzincan karayolunun 45'inci kilometresindeki Ağlayan Kayalar Mevkii'nde silahlı 15 kadar PKK'li tarafından kesildi. 

PKK'liler şoförlerini indirdiği araçları yolu kapatacak şekilde karayolunun ortasına çektikten sonra ateşe vererek yaktı. PKK'liler daha sonra yoldan geçen araçları durdurup içindeki yolculara örgüt propagandası yaptı. PKK'lılar, karakollar ve HES'lere hiç şekilde malzeme taşınması ve bölgede orman kesimlerine izin vermeyecekleri yönünde propaganda yaptıkları öğrenildi. PKK'liler daha sonra yaktıkları araçların 5 şoförü ile 1 firma yetkilisi olmak üzere 6 kişiyi yanlarına alarak bölgeden uzaklaştı.

PKK'lilerin bölgeden ayrılmasının ardından yakılan araçlar akşam saatlerine kadar karayolundan kaldırılmadı. Yoldan geçen diğer araçlar ise yakılan araçların arasından geçerek yollarına devam ettiği görüldü. / dha
Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2014, 11:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER