Profesör Paşaoğlu evinde ölü bulundu

Profesör Dr. İlhan Paşaoğlu evinde ölü bulundu. Geride bir mektup bıraktığı belirtilen Türkiye'nin önde gelen cerrahlarından Paşoğlu, 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in de kalp ameliyatını gerçekleştirmişti.

Profesör Paşaoğlu evinde ölü bulundu
Hacettepe Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. İlhan Paşaoğlu (67) Ankara’daki evinde ölü bulundu.

Sözcü gazetesinden Saygı Öztürk’ün haberine göre, Paşaoğlu’nun çalıştığı Hacettepe Üniversitesi’nde cenaze töreni düzenlenmemesi dikkat çekti.

Paşaoğlu’nun ailesine bir mektup bıraktığı ancak bu mektubun kaybolduğu iddiaları da gündeme gelirken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Profesörün yaşamına son vermiş olabileceği ihtimali üzerinde de duruluyor.

PROF. DR. İLHAN PAŞAOĞLU KİMDİR?

1950 yılında Kerkük’te doğdan İlhan Paşaoğlu, 1969 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne girdi. 1974 yılında mezun olan ve aynı yıl Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Toraks ve Kalp-Damar Cerrahisi Anabilim Dalında ihtisasa başlayarak Paşaoğlu, 1979 yılında uzman oldu.

Nisan 1981’de Hacettepe Üniversitesi tarafından İngiltere’ye gönderildi. Londra’da St.Thomas Hastanesinde ve Ryne Enstitüsünde çalıştı. Ekim 1983 yılında yurda dönerek Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Toraks ve Kalp-Damar Cerrahisi Anabilim Dalında Yardımcı Doçentliğe atandı. 9 Nisan 1986 tarihinde doçent oldu.

1987 yılında Amerika’da Wisconsin Üniversitesi’nde kalp transplantasyonu konusunda çalışmalarda bulunan Paşaoğlu, bir yıl sonra tekrar Hacettepe Üniversitesi’ne dönerek 1991 yılında profesör oldu. 7 Kasım 1995 tarihinden beri Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Toraks ve Kalp-Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanlığını yürüten Prof. Dr. İlhan Paşaoğlu, Sağlık Bakanlığı organizasyonunda bulunan Organ Nakli Yüksek Kurulu üyesiydi.

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2017, 09:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER