Şemdinli Belediyesinden sokak hayvanlarını kısırlaştırma çalışması

Hakkari’nin Şemdinli Belediyesi'nin sokak hayvanları kısırlaştırma çalışması devam ediyor. Çalışmalar kapsamında 138 dişi köpeğin kısırlaştırılması tamamlandı.

Şemdinli Belediyesinden sokak hayvanlarını kısırlaştırma çalışması

Şemdinli Belediyesi, ilçe merkezinde ve çevre köylerde bulunan sokak hayvanlarının (köpek) kısırlaştırması çalışması devam ediyor. Belediye veteriner ekipleri, çalışmalar kapsamında 2021 yılının Eylül ve Ekim aylarında 138 dişi köpeğin kısırlaştırma çalışmasının tamamladığını belirtti.

Belediye Veteriner ekibi; "Sokak Hayvanları Kısırlaştırma çalışmalarımız kapsamında 138 dişi köpeğin kısırlaştırma işlemleri tamamlandı. Dişi köpeklerin kısırlaştırma işlemleri tamamlandıktan sonra erkek köpeklerin kısırlaştırma işlemlerine başlayacağız. Kısırlaştırma merkezinde sadece köpeklerin kısırlaştırma çalışmalarını yapmıyoruz. Aynı zamanda, araba çarpması, kırık, çıkık ve benzeri durumlarda da köpeklerin tedavilerini burada gerçekleştiriyoruz. Köpeklerin kısırlaştırma işlemleri tamamlandıktan sonra buradaki tedavilerinin ardından, alındıkları barınak bölgesine geri bırakıyoruz" dedi.

Şemdinli Belediyesi Başkanı Tahir Saklı da, kısırlaştırma çalışmalarının devam edeceğini belirterek; "Şemdinli Belediyesi Sokak Hayvanları Kısırlaştırma Merkezi kurmamızda destek olan HAYTAP, Sanatçı Sayın Sezen Aksu, Sanatçı Sayın Beyazıt Öztürk’e ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz" dedi.

ŞEMDİNLİ HABER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER