Şemdinli'de kundaklanma: 7 Bin bağ ot, 13 ton saman kül oldu

Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nde 7 Bin bağ ot ve 13 ton saman kundaklandı. 50 ton saman da çıkan yangından zarar görmesi nedeniyle kullanılmaz hale geldi. 

Şemdinli'de kundaklanma: 7 Bin bağ ot, 13 ton saman kül oldu

Olay Şemdinli ilçesinin Altınsu (Şapatan) Köyü Dereboyu (Betyo) mezrasınd meydana geldi. Köyde çiftçilik yapan Avdi Tekin ile amcası Şefik Tekin, hayvanları için aldıkları 7 Bin ot bağ ile 13 ton saman, kimliği belirsiz kişi yada kişilerce kundaklandı. Olayın duyulmasının ardından bölgeye sevk edilen itfaiye ekipleri ve vatandaşların yardımıyla yangın kontrol altına alındı. Can kaybının olmadığı olayda maddi hasar meydana geldi. 

Gazetecilik mesleğini bırakarak çiftçiliğe başladığını belirten Avdi Tekin; "olayın duyulmasıyla hemen olay yerine geldik. Geldiğimizde 3 ayrı yerde alevler yükseliyordu. Alevler ahırımıza sıçramadan koyunlarımızı kurtardık. İtfaiye ekipleri ve vatandaşlarımızın çabalarıyla yangını kontrol altına aldık. Ancak yangın kontrol altına alınana kadar bana ait 4 Bin bağ ot ile 7 ton saman yangından kül oldu. 50 ton saman ise dumandan zarar görmesi nedeniyle hayvanlar yemiyor. Kullanılmaz hale geşmiş durumdadır. Amcam Şefik Tekin'e ait ise 3 Bin ot bağ ile 6 ton saman yangından kül oldu. Yangının kundaklanma olduğundan şüpheleniyoruz. Mağduruz, mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz" dedi. 

Azer DEMİR / ŞEMDİNLİ HABER

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2022, 08:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER