Şemdinli Kaymakamı Değişti

Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararnamesi ile Hakkari Vali Yardımcısı Aziz Gölbaşı, Yüksekova Kaymakamı Osman Doğramacı, Şemdinli Kaymakamı Yakup Güven ile Çukurca Kaymakamı Murat Öztürk'ün görev yerleri değişti.

Şemdinli Kaymakamı Değişti

Şemdinli Kaymakamı Yakup Güven Teftiş Kurulu Başkanlığı Mülkiye Müfettişliğine atanırken, Adıyaman Tut Kaymakamı Muhammed Tugay Şemdinli'nin yeni kaymakamı oldu.

KAYMAKAM Muhammet TUGAY KİMDİR?

2015 yılında Artvin kaymakam adayı olarak başladığı mülki idare amirliğinde; sırasıyla KASTAMONU / Daday, KAYSERİ / Akkışla, RİZE/  Derepazarı ve SAMSUN / Yakakent kaymakam vekilliği görevlerinde bulunmuştur.

Ekim 2018 yılında Aksaray ili Güzelyurt ilçesi Kaymakamı olarak göreve başlayan Muhammet Tugay 13.07.2020 tarihinde 2020/362 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Adıyaman'ın Tut ilçe kaymakamı olarak görevinde bulundu.

Kaymakam Tugay, son kararname ile Şemdinli Kaymakamı olarak atandı.

Dr. Ayça Tugay hanımefendi ile evli olan Kaymakam Muhammet Tugay, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Hakkari'de üç kaymakam bir Vali Yardımcısı değişti

Kararnameye göre Hakkari Vali Yardımcısı Aziz Gölbaşı Urfa'nın Siverek Kaymakamlığı görevine atandı, Ordu İkizce Kaymakamı Mustafa Berat Kasımoğlu Hakkari Vali Yardımcılığına getirildi.

Aynı kararname ile Hakkari'nin Yüksekova ilçesi kaymakamı Osman Doğramacı İller İdaresi Genel Müdürlüğü Daire başkanlığına atanırken, Siirt Vali Yardımcısı Resul Özdemir de Yüksekova’nın yeni kaymakamı oldu. 

Şemdinli Kaymakamı Yakup Güven Teftiş Kurulu Başkanlığı Mülkiye Müfettişliğine atanırken, Adıyaman Tut Kaymakamı Muhammed Tugay Şemdinli'nin yeni kaymakamı oldu.

Çukurca Kaymakamı Murat Öztürk de Diyarbakır Silvan Kaymakamı olurken, Kayseri Akkışla Kaymakamı Hasan Kurt da Çukurca'nın yeni kaymakamı olarak göreve başlayacak.

İŞTE GÖREV YERLERİ DEĞİŞEN MÜLKİ AMİRLERİN İSİM LİSTESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER