Şemdinli’de 23 kg uyuşturucu ele geçirildi

Şemdinli’de, Hakkari İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin uyuşturucu ile mücadele faaliyetleri kapsamında yaptığı çalışmalarda 23 kg metamfetamin madde ele geçirildi.

Şemdinli’de 23 kg uyuşturucu ele geçirildi

Hakkari Valiliği resmi hesaplarından, uyuşturucu ile mücadele çalışmaları hakkında bir açıklama paylaştı. Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde Hakkari İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin uyuşturucu ile mücadele faaliyetleri kapsamında yaptığı çalışmalar sonucunda 23 kg uyuşturucu ele geçirildiği belirtildi.

İran sınırından uyuşturucu madde getirileceği duyumunun alınması üzerine Şemdinli İlçesi kırsalında Hudut Birlikleri ile koordineli yapılan operasyonda, C. K. isimli şahısın at üzerinde getirdiği 2 adet çuval içerisine konulmuş 23. 350 gr. metamfetamin maddenin yakalandığı ifade edildi. Gözaltına alınan C. K.’ye de adli işlem başlatıldığı aktarıldı.

Hakkari Valiliği’nin yaptığı açıklama sonunda, “İlimizin huzuru, vatandaşlarımızın can ile mal güvenliğinin sağlanması ve zehir tacirlerinin yakalanmasına yönelik çalışmalarımız aralıksız olarak devam edecektir” denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER