Şemdinli'de Nimet Öz, Özel Eğitim Rahabilitasyon ve Fizik Tedavi Merkezi Açıldı

Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nde Özel Nimet Öz Özel Eğitim Rahabilitasyon ve Fizik Tedavi Merkezi düzenlenen tören ile açıldı.

 Şemdinli'de Nimet Öz, Özel Eğitim Rahabilitasyon ve Fizik Tedavi Merkezi Açıldı

Azer DEMİR / ŞEMDİNLİ HABER

Şemdinli İlçesi’nde Özel Nimet Öz Özel Eğitim Rahabilitasyon ve Fizik Tedavi Merkezi düzenlenen tören ile açıldı.

Şemdinli İlçesi’nin ilk kadın öğretmeni olan ve bir yıl önce geçirdiği beyin kanaması sonucu hayatını kaybeden Nimet Öz’ün adı oğlu Nail Öz ile Adnan Öveç’in girişimleri sonucu yapılan Özel Nimet Öz Özel Eğitim Rahabilitasyon ve Fizik Tedavi Merkezi’nde yaşatılacak.

Genç girişimci Adnan Öveç ile Nail Öz tarafından açılan rahabilitasyon merkezinin açılışına, Hakkari Valisi Cüneyit Orhan Toprak, Yüksekova 3'üncü Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Metin Tokel, Şemdinli Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Muhammed Fuat Türkman, İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu, 34'üncü Hudut Tugay Komutanı Tuğgeneral Rafet Kılıç, iş adamı Celal Özel, Nimet Öz’ün eşi Naif Öz, kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri, köy muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

Vali Cüneyit Orhan Toprak, burada yaptığı konuşmada, girişimcilerin ilçenin ihtiyaç duyduğu güzel bir tesisi imkanlarıyla tamamladıklarını söyledi.

Güzel bir ortamda tesisin açılışını yaptıklarını belirten Toprak, "Şu ana kadar 5 öğretmenimiz bu alanda özel eğitim aldı, uzmanlaştı ve burada öğretmenlik hayatlarına başladı. İlk etapta ailelerle görüşmeler devam ediyor. Muhtaç olanların derecesi veya ailelerin bu alandaki taleplerini, isteklerini anlamak üzere taramalar devam etmekte. Şu ana kadar 34 öğrencimiz burada eğitim görmektedir." dedi.

Girişimci Adnan Öveç de açtıkları kurumun kendilerine özgü değil memleketin her bireyine özgü bir kurum olduğunu belirterek, "Hizmet ederek vatandaşlarla el ele vererek bir bütün olup oradan da devletimizin bütünlüğünü sağlayabiliriz. Amacımız burada sadece kurum değil, devletimiz için hizmet etmektir." diye konuştu.Nimet Öz Kimdir?

Şemdinli İlçesi'nde kız çocukların okumasına izin verilmediği bir zamanda, zor şartlar altında eğitimini tamamlayan Nimet Öz, öğretmen olduktan sonra 41 yıl boyunca doğup, büyüdüğü ilçede görev yaptı. İlçenin ilk kadın öğretmeni olan ve 2016 yılında emekliliğe ayrılan 4 çocuk annesi Nimet Öz, önceki yıl geçirdiği beyin kanaması sonucu hayatını kaybetmişti.
Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2018, 11:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER