Van ve Amed'den Soma'ya yardım açıklaması

BDP'li Amed ve Van Büyükşehir Belediyelerinin Eş Başkanları taziye mesajı yayınladı, Eşbaşkanlar Soma halkı için tüm imkanlarını seferber etmeye hazır olduklarını bildirdi.

Van ve Amed'den Soma'ya yardım açıklaması
BDP'li Amed ve Van Büyükşehir Belediyelerinin Eş Başkanları taziye mesajı yayınladı, Eşbaşkanlar Soma halkı için tüm imkanlarını seferber etmeye hazır olduklarını bildirdi. 


BDP'li Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eş başkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı, Soma'daki maden kazası ile ilgili yazılı açıklama yaptı. 

Açıklamada, "Meydana gelen iş cinayetinde son bilgilere göre çok sayıda yurttaşımız yaşamını yitirmiş, pek çok yurttaşımız yaralı ve yüzlerle ifade edilen yurttaşımız da mahsur kalmıştır. Öncelikle yaşamını yitirenlerin ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Mahsur kalanların da bir an önce kurtarılması için tüm imkanlarımızı seferber etmeye hazır olduğumuzu ifade etmek istiyoruz" denildi.

VAN BELEDİYESİ: BU ACIYI BİLİYORUZ 

Van Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Bekir Kaya ve Hatice Çoban'ın bugün kamuoyuna yapacağı basın açıklaması Soma'da yaşanan iş cinayeti nedeniyle iptal edildi. Eş Başkanlar, Van halkı adına bir mesaj yayınladı. 

Eş Başkanlar yayınladıkları mesajda "Dün Soma'da yaşanan iş cinayetinde şuana kadar 201 emekçi hayatını kaybetmiş, maden ocağında halen 200'den fazla emekçinin olduğu belirtilmiştir. Bu katliamda hayatlarını kaybeden yurttaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine sabır, yaralılara şifa, şuan maden ocağında mahsur kalan 200'den fazla emekçinin sağ-salim ailelerine kavuşmasını diliyoruz. 

Yakın zamanda, deprem nedeniyle aynı acıları yaşamış bir kent olarak bu acıyı çok iyi biliyor ve Soma halkımızın acısını Van halkı olarak yüreğimizde hissettiğimizi belirtmek istiyoruz. Kentte yaşayan halkımız adına Soma halkına taziyelerimizi bildiriyor, Van kenti olarak tüm imkanlarımızı seferber etmeye hazır olduğumuzu belirtiyoruz" ifadelerine yer verildi. / anf

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2014, 15:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
serhat zengin
serhat zengin - 10 yıl Önce

ya abi! somaya yardım göndermek istiyom ama gönderemiyom nasıl gönderecem

mehmet güngör
mehmet güngör - 10 yıl Önce

ilk başta 4 ölü var dediler ama ölü sayısı 250 geçti

SIRADAKİ HABER