Yemek Sepeti işten attığı MS hastası işçiden özür diledi: Yanlış kararın farkındayız

Yemek Sepeti, MS hastası olan çalışanı Zeynep Yenihan'ı işten çıkardı. Kamuoyundaki tepkilerin ardından ise özür dileyerek, "Yanlış kararın farkındayız" dedi.

Yemek Sepeti işten attığı MS hastası işçiden özür diledi: Yanlış kararın farkındayız

Yemek Sepeti'nde çalışan moto kuryelerden biri olan Zeynep Yenihan, hastalığı sebebiyle işsiz kaldı. MS teşhisi konulduktan sonra işine son verilen Yenihan, daha önce Yemek Sepeti'nin reklam yüzü olmuştu. 

HalkTV'den Gül Gündüz'ün haberine göre, anestezi uzmanı olan Zeynep Yenihan kendi alanında iş bulamadığı için Yemek Sepeti'nde moto kurye olarak işe başladı. İşe başlamasının ardından bazı sağlık problemleri yaşayan Yenihan'a MS tanısı kondu. MS tanısının ardından geçirebileceği nöbetlerden, yaşayabileceği görme bozukluklarından dolayı ağır işlerde çalışması yasak olduğu için moto kuryelik yapamayacağı için Yemek Sepeti tarafından iş akdi feshedildi.

Yenihan, çalıştığı şirketin başka departmanlarında masa başında çalışabilecek personel aranıyor olmasına rağmen "teklif edilecek farklı bir bölüm yok" denilerek işten çıkartıldı.

Yemek Sepeti, kamuoyunda oluşan tepkilerin ardından yaptığı açıklamada, "Zeynep Yenihan’la ilgili fiziksel güç gerektiren işler yapamayacağı yönündeki doktor raporları nedeniyle alınan hızlı ve yanlış kararın farkındayız. Çok üzgünüz. Kendisine yeni pozisyonlar teklif edeceğiz, yeniden birlikte çalışmak için sabırsızlanıyoruz" ifadeleri yer aldı. 

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2021, 11:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER