Abdullah Öcalan kardeşi Mehmet Öcalan ile görüştü

HDP Urfa Milletvekili Ömer Öcalan, uzun süredir ne ailesi ne de avukatlarının görüşemediği Abdullah Öcalan’ın bugün kardeşi Mehmet Öcalan ile görüştüğünü açıkladı.

Abdullah Öcalan kardeşi Mehmet Öcalan ile görüştü

HDP Urfa Milletvekili Ömer Öcalan, Abdullah Öcalan’ın bugün kardeşi Mehmet Öcalan ile görüştüğünü açıkladı.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre, HDP Urfa Milletvekili Ömer Öcalan, uzun süredir ne ailesi ne de avukatlarının görüşemediği Abdullah Öcalan’ın bugün kardeşi Mehmet Öcalan ile görüştüğünü açıkladı.

Ömer Öcalan, söz konusu görüşmenin “sağlık ve yaşam hakkının bilgilendirilmesine yönelik olduğunu, görüşmenin tecrit durumuyla ilgili olmadığını” belirtti.

HDP’DEN AÇIKLAMA

Görüşmeye dair sosyal medya hesabından kısa bir açıklama yapan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan da “Sayın Abdullah Öcalan ile kardeşi Mehmet Öcalan bugün bir görüşme gerçekleştirdi. Sayın Öcalan’ın sağlık durumunun iyi olduğunu ve bir kaç gün sonra halkımızı daha detaylı bilgilendireceğimizi belirtmek isterim” ifadelerini kullandı.

: Sayın Abdullah Öcalan ile kardeşi Mehmet Öcalan bugün bir görüşme gerçekleştirdi. Sayın Öcalan’ın sağlık durumunun iyi olduğunu ve bir kaç gün sonra halkımızı daha detaylı bilgilendireceğimizi belirtmek isterim.

951 kişi bunun hakkında konuşuyor

EN SON 2016’DA GÖRÜŞÜLMÜŞTÜ

Öcalan ile en son görüş 11 Eylül 2016’da bayram görüşmesi yapmak için kardeşi Mehmet Öcalan’ın İmralı’ya gitmesi ile gerçekleşmişti. 2016’daki görüşme öncesi de aralarında Leyla Güven’in olduğu 50 kişilik bir grup süresiz-dönüşümsüz açlık grevine girmiş, görüşme gerçekleştikten sonra eylem sona ermişti.

HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven’in bulunduğu Diyarbakır E Tipi Cezaevi’nde, Abdullah Öcalan’a uygulanan tecridin kaldırılması talebiyle 8 Kasım’da başlattığı süresiz dönüşümsüz açlık grevi 66’ncı günü geride bıraktı.Kritik eşiğe geldiği belirtilen Leyla Güven yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle 9 gündür avukatlarının görüşüne çıkamadı.

LEYLA GÜVEN’İN AVUKATLARI CEZAEVİNE GİDİYOR

Leyla Güven’in açlık grevini sonlandırıp sonlandırmayacağı belirsizliğini korurken, avukatları cezaevine gitmeye hazırlanıyor. Artı Gerçek‘e konuşan Güven’in avukatlarından Reyhan Yalçındağ, Güven’in sağlık durumunun iyi olmadığını hatırlatarak, Biz birkaç avukatı bu akşam cezaevine gideceğiz. Öcalan’la yapılan görüşme sonrası açlık grevini sonlandırması durumunda hastaneye sevkini sağlamamız gerekiyor. Bu durum ilerleyen saatlerde görüşme sonrası netleşecek” dedi. / DUVAR

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2019, 23:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER