Diyarbakır'da daire kapısına bırakılan kutudan ceset çıktı

Diyarbakır'da bir apartmanın dördüncü katındaki daire kapısına bırakılan kutudan parçalanmış erkek cesedi çıktı. Kimlik tespiti için Adli Tıp raporu beklenecek.

Diyarbakır'da daire kapısına bırakılan kutudan ceset çıktı
Diyarbakır’da, apartmanın 4’üncü katındaki dairenin kapısının önüne bırakılan karton kutuda, 50- 55 yaşlarında olduğu tahmin edilen kimliği belirsiz erkeğin parçalanmış cesedi bulundu.


Görgü tanıklarının anlatımına göre apartmanın 4’üncü katındaki dairenin önüne bırakılan karton kutudan kan aktığını görenler, durumu bina sakinlerine anlattı. Kutuyu açan bina sakinleri, parçalanmış erkek cesedi görünce polise haber verdi.

Polis ve sağlık ekiplerinin incelemesinin ardından parçalanmış 50- 55 yaşlarındaki kimliği belirsiz erkeğe ait cesedi, otopsi ve kimlik tespiti için Selahattin Eyyubi Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

‘KAPININ ÖNÜNDEYDİ’

Olayın görgü tanığı Muhammed Yaka, karton kutuyu gördükleri gibi, bina sakinlerine haber verdiğini ifade ederek, “Kapının önünde karton vardı. Kartonun içinde artık ne varsa bilmiyordum. Sonra biz 4’üncü kata siparişi verdik geldik. Ceset olduğunu anlamadık. Millet bağırdı çağırdı. Baktık ceset olduğunu anladık” dedi.

Polis, görgü tanıklarının ifadesine başvurup, cinayeti işleyen kişi ya da kişilerin yakalanması için soruşturma başlattı. (DİYARBAKIR-DHA)

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2019, 10:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER