Abdüllatif Şener İstanbul için kapıyı açık bıraktı

CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, İstanbul Büyükşehir için genel merkezden teklif gelmesi halinde değerlendirmeye alacağını belirterek, "Bunun ötesinde ne genel merkezi ne de kamuoyunu etkileme gibi bir çabam yok" dedi.

Abdüllatif Şener İstanbul için kapıyı açık bıraktı
CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday olacağı konuşulan eski Devlet Bakanı ve CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, CHP Genel Merkezi’nin “Seçimi seninle alacağımızı görüyoruz, aday göstermek istiyoruz” dediği takdirde değerlendirmeye alacağını söyledi.

Sözcü’den Mehmet Ali Kayacı’ya konuşan Şener, CHP’nin bu seçimde başarılı olmak zorunda olduğunu ifade etti. CHP’nin başta İstanbul olmak üzere büyük şehirlerde seçimi almak istediğini vurgulayan Şener “Bu nedenle yoğun çalışmalar yapıyoruz. Bir taraftan örgütlere soruluyor. İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere örgütlerle uyumlu aday üzerine çalışılıyor. Diğer taraftan genel kamuoyu yoklamaları yapılıyor. Buna göre bir değerlendirme yapılacaktır” dedi ve ekledi: “Eğer parti genel merkez, senin aday olman bizim çalışmalarımız sonrasında ön plana çıkmıştır ve seninle seçimi alacağımızı görüyoruz, aday göstermek istiyoruz derlerse bu teklif geldiği takdirde değerlendirmeye alacağım ama bunun ötesinde ne genel merkezi ne de kamuoyunu etkileme gibi bir çabam yok.”

Aday isimlerin gündeme gelmesinin normal olduğunu belirten Şener, seçimlerin önemli olduğunu ancak Türkiye’nin gündeminin ekonomik kriz olması gerektiğini ve bu krizden kurtulmak için de çözüm yollarına ulaşılmasının zorunlu olduğunu söyledi.

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2018, 14:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER