AK Parti kendi anket sonucunu açıkladı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, 2018 seçimlerinden daha çok oy alacaklarını öne sürdü. Dağ, Cumhur İttifakı'nın oy oranının yüzde 50'nin üzerinde olduğunu söyledi ancak net rakam vermedi.

AK Parti kendi anket sonucunu açıkladı

AK Parti ve MHP'nin seçim mevzuatını değiştirmek için yürüttüğü çalışmalar devam ederken, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, "Seçim barajında yüzde 7'de mutabık kalınmış vaziyette" dedi.

'OY ORANIMIZI ARTIRMAYA BAKIYORUZ'

CNN Türk'te soruları yanıtlayan Dağ, Cumhur İttifakı'nın 2018'deki genel seçimden daha yüksek bir oy alacağını söyledi. Cumhur İttifakı'nın oy oranıyla ilgili olarak ise "Cumhur İttifakı olarak AK Parti-MHP kendi oy oranımızı artırmaya bakıyoruz. Ve bugün itibarıyla 50'yi geçen bir durumumuz var. Allah'ın izniyle ben 2023 seçimlerde 2018'den daha fazla oyla inşallah ipi göğüsleyen yine Cumhur İttifakı olacak" dedi.

Sosyal medya düzenlemesiyle ilgili açıklama da yapan Dağ "Siz yolda giderken birine hakaret ettiğinizde bir karşılığı nasıl oluyorsa, aynı şeyi sosyal medya üzerinden değerlendirdiğiniz zaman müeyyidesi olması gerekiyor" ifadesini kullandı. 

'DAR BÖLGE GÜNDEMDE YOK'

Hamza Dağ, seçim yasasına ilişkin yürütülen çalışmaya ilişkinse şu açıklamayı yaptı: "Bizim bu konuda yapmış olduğumuz çalışma, daha demokrat bir hale nasıl getirebiliriz. Baraj konusunda yüzde 7'de mutabık kalınmış vaziyette. Yasa ile yapılması gerekenleri inşallah seçim barajı noktasında bir adım önümüzdeki süreçte atacağız. Bu konuda iki liderin de açıklamaları kamuoyunda netleşti Bu çerçevede bir şeyler olacak. Dar bölge, daraltılmış bölge gündemde yok. Siyasi partiler yasası ekimde netleşir."  / DUVAR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER