Altılı Masa liderleri altıncı kez bir araya geldi

CHP, İYİ Parti, Gelecek Partisi, DEVA, Saadet Partisi ve Demokrat Parti liderlerinden oluşan 6'lı masa ilk turun son toplantısı için buluştu.

Altılı Masa liderleri altıncı kez bir araya geldi

Güçlendirilmiş Parlamenter Sisteme geçiş mutabakat metnine imza atan CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, Demokrat Parti, Gelecek Partisi ve DEVA Partisi’nin oluşturduğu 'Altılı Masa', ilk tur görüşmelerinin son toplantısı için Saadet Partisi ev sahipliğinde bir araya geldi.

Liderler buluşması öncesinde; CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, DEVA Partisi, Gelecek Partisi ve Demokrat Parti’nin sosyal medya hesaplarında “Yarının Türkiyesi için... #HepBirlikteGüzelYarınlara” notuyla bir video yayınladı.

Altılı Masa'nın iş birliğinde kurulan komisyonların çalışmalarının değerlendirileceği toplantıda dış politika ve ekonomiyle ilgili güncel gelişmelerin ele alınması bekleniyor. Ortak Cumhurbaşkanı adayı belirleme konusunu seçim takviminin açıklanması sürecine bağlayan liderlerin iktidar olmaları durumunda nasıl bir yönetim mekanizması kuracaklarını içeren geçiş sürecinin yol haritası konusunu ele alabileceği ifade ediliyor.

Her ay bir genel başkanın ev sahipliğinde yapılan turun son toplantısı olması dolayısıyla liderin ayrıca bu görüşmelerin nasıl bir takvim ve formatla devam edeceğinin de kararını vermesi bekleniyor.

SAADET GENEL MERKEZİ’NE İLK GELEN LİDER BABACAN OLDU

Saadet Partisi’nin ev sahiplindeki toplantıya ilk olarak DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan geldi. SAADET lideri Karamollaoğlu’nun kapıda karşıladığı liderlerden ikinci olarak Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, üçüncü olarak ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu geldi. Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın ardından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in de SAADET Genel Merkezi’ne gelmesinin ardından altılı masanın altıncı toplantısı başladı.

LİDERLER SON OLARAK 3 TEMMUZ’DA BİR ARAYA GELMİŞLERDİ

Altılı masanın temsilcileri ilk olarak CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun ev sahipliğinde 12 Şubat’ta Çankaya Belediyesi’nin Ahlatlıbel tesislerinde bir araya gelmiş, ikinci görüşmenin adresi ise 27 Mart’ta DEVA lideri Ali Babacan liderliğinde DEVA Partisi Genel Merkezi olmuştu. Altılı masanın üçüncü toplantısı 24 Nisan’da Demokrat Parti ev sahipliğinde yapılırken, 29 Mayıs’ta ise 6 siyasi parti genel başkanı Gelecek Partisi ev sahipliğinde 4’üncü kez bir araya gelmişti. Liderlerin 5’İnci buluşmasının adresi ise İYİ Parti olmuş, Meral Akşener’in ev sahipliğinde yapılan toplantı 3 Temmuz’da gerçekleşmişti.

ALTINCI BULUŞMANIN MENÜSÜ ATA TOHUMUNDAN

Saadet Partisi ev sahipliğinde düzenlenen liderler buluşmasında ata tohumlarından elde edilen ürünler genel başkanlara ikram edildi. Ata tohumu kampanyasını geçtiğimiz yıl başlatan SAADET İstanbul İl Başkanlığı , 1 milyon ata tohumunu dağıtmıştı. Liderlere altılı masanın altıncı toplantısında ikram edilecek yemekler şu şekilde:

-Düğün Çorbası
-Güveç (Ata Tohumundan elde edilmiş sebzelerle hazırlanmıştır)
-Bulgur Pilavı
Söğüş (Ata Tohumundan elde edilmiş domates ve biber çeşitleri)
-Havuç Tarator / Ezme / Közlenmiş Patlıcan
-Çoban Salata
-Sütlaç / Soğuk Baklava

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2022, 09:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.