Altun paylaşımı için Özgür Özel ve Engin Özkoç'a soruşturma

CHP Grup Başkanvekilleri Özgür Özel ve Engin Özkoç hakkında Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun hakkındaki 'Boğaz’da kaçak var' haberine ilişkin açıklama ve paylaşımları gerekçesiyle soruşturma başlatıldı.

Altun paylaşımı için Özgür Özel ve Engin Özkoç'a soruşturma
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un suç duyurusu üzerine CHP Grup Başkanvekilleri Özgür Özel ve Engin Özkoç hakkında ‘hakaret’ ve ‘iftira’ suçlarından soruşturma başlattı.

Başsavcılıktan yapılan açıklamada, “Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun vekillerinin 06.05.2020 havale tarihli şikayet dilekçeleri kapsamında, Cumhuriyet Gazetesinin 14 Nisan 2020 tarihli nüshasında yayımlanan ‘Boğaz’da kaçak var’ başlıklı haberi müteakip 27. Dönem Milletvekilleri Özgür Özel ve Engin Özkoç tarafından sosyal medya hesaplarında ve bir kısım basın ve yayın organlarında yer alan açıklama ve paylaşımları nedeniyle adı geçen milletvekilleri hakkında hakaret ve iftira suçlarından soruşturmaya başlanmış olup, soruşturma işlemleri devam etmektedir” denildi.


ÖZKOÇ: TALANI, YALANI İSRAFI İFŞA ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Engin Özkoç, soruşturmaya ilişkin, “Namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadan kurtuluş yok” değerlendirmesini yaptı. Özkoç, şunları söyledi:
“Bir bürokrat, vakıf arazisinde usulsüz iş yapıyor. Yapana değil, yazan gazeteciye, eleştiren siyasetçiye soruşturma açtırılıyor. Bunu anlayabilmek mümkün değil! Türkiye’de adalet, hukukun üstünlüğü değil, üstünlerin hukukuna dönüştürülmüş vaziyette. Devletin gücünü, sopa yapanlara sesleniyorum; susmak yok. Yalanı, talanı, israfı ifşa etmeye, mücadeleye devam edeceğiz!
Biliyoruz ki namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadan kurtuluş olmayacak.”

‘TÜRKİYE’NİN GERÇEK GÜNDEMİ PANDEMİDİR, İŞSİZLİKTİR’

Usulsüz olan, usulsüzlüğü nedeniyle belediye ekiplerince yıkılmış bulunan bir işlemle ilgili “siyasi eleştiri” haklarını kullandıklarını vurgulayan Özkoç, şöyle konuştu: “Yaptığımız sadece gerçeği dile getirmek ve yanlışı eleştirmektir. Bu, bir siyasetçinin temel görevi, hakkıdır. Adalet ve Kalkınma Partisi, yaptığı yanlışlar, israflar, talan ve beceriksizliklerle ilgili tek kelime edilmesini istemiyor. Bunun için devletin tüm imkanlarını siyasetlerine alet edip; yasak getiriyor, ceza yağdırıyor, soruşturmalar başlatıyor. Ancak zorbalık; gerçekleri örtmeye yetmez. Bugün Türkiye’nin gerçeği; pandemidir, işsizliktir, üretimdir, Merkez Bankası’nın azalan rezervleri, 7 lirayı aşan dolardır. AKP, polemik üretmekten, suni düşmanlıklar yaratmaktan, israftan, talandan, dinmeyen şatafatlarından vazgeçmeli, halkın halini görmeli, derdine derman yaratmaya çalışmalıdır.”  / DUVAR


Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2020, 20:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER