'Anketlerden çok şaşırtıcı sonuçlar geliyor'

Avrasya Kamuoyu ve Araştırma Şirketi (AKAM) Başkanı Kemal Özkiraz, ekonomik kriz ve kutuplaştırıcı söylemlerin iktidarı zayıflattığını belirterek, "Çok şaşırtıcı sonuçlar geliyor. Bursa'da, İstanbul'da CHP'nin önde olduğu sonuçlar geliyor" dedi.

'Anketlerden çok şaşırtıcı sonuçlar geliyor'
Yerel seçimler için geri sayım başlarken, anket çalışmaları da daha sıklaştı. Halk TV’de ‘Cüneyt Akman ile Zamanın Ruhu’ programına katılan, Avrasya Kamuoyu ve Araştırma Şirketi Başkanı Kemal Özkiraz, son seçim anketlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.


CHP Genel başkan Yardımcısı Seyit Torun’un Gazete Duvar’a verdiği röportajı anımsatan Özkiraz, “Seyit Torun’un bir röportajı vardı; ‘Bazı illerden öyle sonuçlar geliyor ki anketörler bizi mi yanıltıyor diye tekrar yaptırdık. Yine aynı sonuçlar geldi’ demişti.  Hakikaten bizim de başımıza çok geldi son dönemde. Bir yerde anket yaptırıyoruz. Bir çok yerde sahaya iki ekip gönderiyoruz. Birbirinin sağlamasını yapsınlar diye. Çok şaşırtıcı sonuçlar geliyor. Bursa’da CHP’nin önde olduğu sonuçlar geliyor. İstanbul’da CHP’nin önde olduğu sonuçlar geliyor ve CHP’nin elinde olan illerde farkın daha çok açıldığına dair sonuçlar geliyor” dedi.

‘MANSUR YAVAŞ ÖRNEĞİ YANILTIYOR’

Gelen sonuçlarda en büyük etkinin ekonomik kriz olduğunu belirten Özkiraz, şöyle devam etti: “Sonraki etki kutuplaşma. Tayyip Erdoğan’ın söylemleri o kadar incitici ki arada kalmış bir seçmen varsa onu da doğrudan muhalefete yapıştırıcı şekilde etki ediyor. Bu seçimde çok şaşırtıcı sonuçlar olacak. İnsanlar hep yanılıyor. Mansur Yavaş örneği yanıltıyor. İnsanlar diyor ki Mansur Yavaş aday olduğu için ülkücüler oy veriyor, o yüzden farkı açıyor. Hayır çok ciddi sayıda AK Partili de Mansur Yavaş’a oy veriyor. Çok ciddi sayı da AK Partili de Ekrem İmamoğlu’na, Muhittin Böcek’e, Tunç Soyer’e oy verecek. İlk defa geçişkenlik bu seviyede olacak. ” (DUVAR)

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2019, 14:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER