AVM ve lokantalar dışında tüm işletmeler için kapatma kararı

İçişleri Bakanlığı'ndan genelge: Tiyatro, sinema, konser salonları, düğün salonları, internet kafeler. nargile cafeler, çay bahçeleri, hamam sauna ve spor merkezleri gibi tüm işletmeler, bugün gece yarısından itibaren kapatılacak. Geniş katılımlı toplantıların hiçbirine izin verilmeyecek.

AVM ve lokantalar dışında tüm işletmeler için kapatma kararı
İçişleri Bakanlığı, korona virüsü tedbirleri kapsamında ek genelge yayınladı. Bugün (17 Mart) saat 24.00 itibariyle tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, nişan ve düğün salonu, çalgılı ve müzikli lokanta, kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile salonu, nargile kafe, internet salonu, internet kafe, her türlü oyun salonları, her türlü kapalı çocuk oyun alanları (AVM ve lokanta içindekiler dahil), çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, SPA ve spor merkezlerinin faaliyetleri geçici bir süreliğine durdurulacak.


HER TÜRLÜ TOPLANTI DURDURULDU

Sivil toplum kuruluşlarının genel kurulları, eğitimleri, insanları toplu olarak bir araya getiren her türlü toplantı ve faaliyetleri de geçici olarak durduruldu. Öte yandan taziye evleri faaliyetleri de durduruldu.

Bakanlık söz konusu tedbirlere ilişkin vali,kaymakamlar tarafından il ve ilçe belediyeleri ile işbirliği içinde ilgi Kanun hükümleri çerçevesinde gerekli gerekli tedbirlerin ivedilikle planlanması, uygulanması ve kolluk birimleri tarafından konun takip edilerek uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesini istedi. (DUVAR) 

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2020, 15:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER