Başbakan: Gündemde bir şey yok tatil yapın

Başbakan Binali Yıldırım, gündeme ilişkin soruları cevapladı: Gündemde bir şey yok, gidin tatil yapın!

Başbakan: Gündemde bir şey yok tatil yapın
Başbakan Binali Yıldırım, Ankara’da gazetecilerle bir araya geldi. Yıldırım, gazetecilerin ‘gündeme ilişkin hangi değerlendirmeleri yaparsınız?’ sorusu üzerine ‘YAŞ toplantısı bitti. Gündemde şu anda sıcak bir şey yok. Gidin tatil yapın’ dedi.

Başbakan Binali Yıldırım gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Gazeteciler tarafından gündemi değerlendirmesi istenen Başbakan Yıldırım, “Gündemimiz gayet yoğun. Özellikle yaz aylarından sonra gündemimizin ağırlığını ekonomi oluşturacak. Ekonomiyle ilgili yeni programlarımızı uygulamaya koyacağız. Bu arada yaz sezonundan da istifade ederek hazırlık çalışmalarımızı yürütüyoruz. Çok konuşulan bakanlar kurulu vardı gitti. YAŞ vardı o da bitti. Bu ara gündemde fazla bir şey yok. Siz de biraz tatil yapın” dedi.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’e ‘FETÖ’ sanıklarına tek tip kıyafet tartışmaları da soruldu.  Bakan soruya, “Yasal çalışma gerekiyor. Olgunlaştıkça paylaşacağız. Netleşen bir durum yok” diye yanıt verdi.

30 AĞUSTOS TÖRENLERİ YASAK KAPSAMI DIŞINDA 

Ankara Valiliği’nin Ağustos ayı için aldığı eylem yasakları kararı kapsamında 30 Ağustos törenlerinin yapılıp yapılmayacağına ilişkin bir soruya Yıldırım, ‘Bakalım Ankara Valisi ne diyor?’ diyerek sözü  Ankara Valisi Ercan Topaca’ya bıraktı. Vali Topaca soruya “Bu yasak sadece Kızılay’da Yüksel Caddesi ve cidarındaki yasa dışı bazı örgütlerin eylem haline getirdiği alanı kapsıyor. Diğer her türlü eylemler, programlar yasağın dışındadır. Onun dışında normal prosedür devam ediyor” diyerek yanıt verdi. (DHA)

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2017, 11:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER