BBP lideri Destici: İstanbul'da aday göstermeme eğilimindeyiz

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, "Biz İstanbul'da aday göstermeme eğilimindeyiz. Murat Kurum'a hayırlı olsun diyorum" dedi.

BBP lideri Destici: İstanbul'da aday göstermeme eğilimindeyiz

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, mart ayında düzenlenecek yerel seçimlere ilişkin açıklamalarda bulundu.

"İstanbul'da aday çıkarmama eğilimindeyiz" diyen Destici, "Murat Kurum'a hayırlı olsun diyorum" ifadelerini kullandı.

TBMM'de Parlamento Muhabirleri ile bir araya gelen Destici, sözlerine şöyle devam etti:

"Cumhur İttifakı'nın yerel seçimlerle ilgili değerlendirmesi de, genel seçimlerdeki birliğini, gücünü koruyarak seçimlere katılma noktasına çalışma yürütmektedir. AK Parti ve MHP arasındaki görüşmeler uzlaşıyla tamamlanmıştır. Bizimle ve diğer partilerimizle olan görüşmeler de devam etmektedir. Mutlaka ayrı gireceğimiz yerler de olacak, birlikte seçime gireceğimiz yerler de olacaktır. Bunlar il de olacaktır ilçe de olacaktır. Genel fotoğrafta iş birliği içinde seçime girilecektir. Cumhur İttifakı tıpkı genel seçimlerde olduğu gibi yerel seçimlerden de başarıyla çıkacaktır. Dün İstanbul'da Sayın Cumhurbaşkanımız bazı büyükşehir ve il belediye başkan adaylarını açıkladı. Hayırlı olmasını diliyorum. Başta İstanbul Büyükşehir Belediyesi adayımız Sayın Murat Kurum olmak üzere diğer adayları arayarak hayırlı olsun dileklerimi ilettim."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER