Ekrem İmamoğlu: Uysal'ın yakın çevresi nakledilmiş

Ekrem İmamoğlu, AK Partili Mevlüt Uysal'ın Büyükçekmece'deki seçmen kayıtlarıyla ilgili iddialarına şöyle yanıt verdi: "Mevcutta söylediği gibi bir sayısal nüfus hareketliliği yok. Ne kadar yakın çevresi varsa nakledilmiş. Birbirini çok seven insanlar, aynı adrese 11-12 kişi seçmen nakli yaptırıyorsa çok üzücü. O tarihte kaç yüz kişinin Başakşehir'den nakledildiği de belli."

Ekrem İmamoğlu: Uysal'ın yakın çevresi nakledilmiş
Resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, Büyükçekmece’yle ilgili AK Partili Mevlüt Uysal’ın iddialarına yanıt verirken, “Ne kadar yakın çevresi varsa nakledilmiş” dedi.

Küçükçekmece’de gazetecilerin sorularını yanıtlayan İmamoğlu, Büyükçekmece’deki seçmen kaydırma iddialarıyla ilgili, “Şu an Büyükçekmece sokaklarında polisimizi de meşgul ederek, ev ev dolaşıp insanları rencide edecek şekilde bir süreç yaşatıyorlar. Altını çizerek söylüyorum yalan” diye konuştu. Mevlüt Uysal’ın “Soyadından anlaşıldığı kadar AK Parti seçmenleri, seçmen askısından düşürüldü” sözüne de yanıt veren İmamoğlu şunları söyledi:

‘BOLCA SKEÇ YAPILIR’

“Soyadı kısmı bir komedi. Bolca skeç yapılır. İmamoğlu acaba kime oy verdi? Komik. Mesnetsiz olunca süreç işin ucunda artık ne söyleseler komik geliyor ama bu en komiğiydi. Hukuken böyle bir geriye dönük hesap sorma hakkına sahip değil, iki Büyükçekmece nüfus hareketliliği bakımından İstanbul’un makul ilçelerinden. Mevcutta söylediği gibi bir sayısal nüfus hareketliliği yok. Ne kadar yakın çevresi varsa (Mevlüt Uysal) nakledilmiş. Birbirini çok seven insanlar aynı adrese 11-12 kişi seçmen nakli yaptırıyorsa çok üzücü. O tarihte kaç yüz kişinin Başakşehir’den nakledildiği de belli.”

‘AA’NINKİ YÜZ YILIK REZALETİ’

Ekrem İmamoğlu, Anadolu Ajansı’nın (AA) 31 Mart gecesi veri akışını kesmesiyle ilgili de şöyle konuştu: “Anadolu Ajansı’nın yaptığı yüzyılın en büyük rezaleti. Bununla ilgili suç duyurusunda bulunacağımı söyledim. Bizim elimizdeki verilerle vatandaşı bilgilendiriyor olmamız onları kitlemiştir. Ey Anadolu Ajansı, ‘YSK sen benim müşterim değilsin’ dedi. Bize de sormuyorsunuz. Geriye AK Parti’nin sandık görevlilerinden bilgi alma kalıyor. Siz manipülasyon yapıyorsanız, Sayın Binali Yıldırım’ı ikna edip kazandım açıklamasını yaptırıyorsanız. Bu yüz yıllık bir basın rezaletidir. Sabah da bütün İstanbul’un afişlerle donatılması… Biz 16 milyonun hakkını koruduğumuzu düşünüyorum. Sayın Cumhurbaşkanı’nı aldattıkları için bu şahısların hesap vermesi gerekiyor.” (DUVAR)

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2019, 19:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER