Erdoğan Balıkesir'de depremzedelere seslendi: İnşaatlarımızı hızla yükselteceğiz

Erdoğan, Eti Maden'in Balıkesir'deki sosyal tesislerinde depremzedelerle bir araya geldi: Bundan sonra buralarda inşaatlarımızı yükselteceğiz ve süratle de inşa ve ihya çalışmalarımız devam edecek.

Erdoğan Balıkesir'de depremzedelere seslendi: İnşaatlarımızı hızla yükselteceğiz

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Bandırma'da Bor Karbür Üretim Tesisi'nin açılışının ardından, Eti Maden'in Balıkesir'deki sosyal tesislerinde, kentte kalan depremzedelerle bir araya geldi.

Burada konuşan Erdoğan, Türkiye'nin 6 Şubat'ta büyük bir felaket yaşadığını, 50 bine yakın vatandaşın hayatını kaybettiğini, ciddi sayıda da yaralının bulunduğunu anımsattı.

Çok fazla enkaz olduğunu, bununla ilgili inşa ve ihya çalışmalarını sürdürdüklerini söyleyen Erdoğan, bölgedeki insanlardan bir yıl müsaade istediklerini hatırlatarak, hedeflerinin Van'da, Bingöl'de, İzmir'de, Simav'da, Antalya'da, Muğla'da, Manavgat'ta olduğu gibi, süratle konutların inşasını gerçekleştirerek, depremzedeleri ve hak sahiplerini buralara yerleştirmek olduğunu ifade etti.

"Bugüne kadar verdiğimiz sözleri nasıl yerine getirdiysek, inşallah burada da verilen sözler yerine gelecektir" diye konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti: "Biliyorum ki sıkıntılar yaşadınız, yaşıyorsunuz. Sağ olsun tüm madenci kardeşlerim buralarda çok kararlı, ciddi kurtarma, arama çalışmalarını sürdürdüler ve bununla birlikte yurtdışından gelen birçok arama kurtarma ekibi bize yardımcı oldu.

Yani adeta dünyada ortak bir operasyonu gerçekleştirdik. Ve hala çalışmalar devam ediyor. Enkaz kaldırma çalışmalarımız devam ediyor. Bu enkaz kaldırma çalışmalarıyla beraber, peyderpey inşaat çalışmalarına yönelik temel atma çalışmalarımızı başlattık. Şimdi bundan sonra buralarda inşaatlarımızı yükselteceğiz ve süratle de inşa ve ihya çalışmalarımız devam edecek."

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2023, 15:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER