Erdoğan: Önemli sayıda ilçe başkanı değişecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Güney Amerika ziyareti dönüşünde basın toplantısı düzenledi. Erdoğan, 'Önemli sayıda ilçe başkanı değişecek' açıklaması da yaptı.

Erdoğan: Önemli sayıda ilçe başkanı değişecek
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arjantin’deki G20 Liderler Zirvesi’in ardından gerçekleştirdiği Paraguay ve Venezuela ziyaretlerini tamamlayarak özel uçak “TC-TRK” ile saat 14.40’ta Ankara’ya geldi.

Erdoğan’a “MHP ile 30 büyükşehirde ittifak yapılacak mı?” sorusu yöneltildi. Erdoğan, bu soruya “MHP bir ismini belirledi, ben de bir isim belirledim. İki arkadaşımız teknik detayları çalışıyorlar. Teknik çalışma ne durumda bunu dinleyeceğiz. Bundan sonra Bahçeli ile bir araya gelmemiz vazgeçilmezdir. Bir araya gelmemiz gerekir. Bazıları rahat durmayıp ortalığı karıştırmak isteyebilir, onlara fırsat vermeyip Cumhur ittifakı’nı diri tutmak gerekir” yanıtı verdi.

Erdoğan, Meclis Başkanı Binali Yıldırım’ın İstanbul adaylığı için ise, “Malum Bütçe görüşmeleri var. Bunları Meclis Başkanımızın yürütmesinden daha doğal bir şey olamaz. Meclis Çalışmaları nedeniyle İstanbul ile ilgili biraz sabırlı olacağız. Nihai kararımızı önce tabanı ortaya koyduktan sonra vereceğiz” dedi.
Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2018, 10:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER