Erdoğan: Sen zaten iktidara gelemeyeceksin ki

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Kanal İstanbul projesinden çekildiklerini duyurması sonrası konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kanal İstanbul projesi hayata geçecek. Birileri 'Kanal İstanbul projesini yaptırmayız' diyor. Sen zaten iktidara gelemeyeceksin ki" dedi.

Erdoğan: Sen zaten iktidara gelemeyeceksin ki
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı kapanış töreninde konuştu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun protokolünden çekildiklerini duyurdukları Kanal İstanbul projesiyle ilgili açıklamalarda bulunan Erdoğan, “Kanal İstanbul projesi hayata geçecek. Birileri ‘Kanal İstanbul projesini yaptırmayız’ diyor, daha şimdiden müteahhitlere tehditler savuruyor” dedi.

Erdoğan ayrıca cuma günü Türkiye’nin yerli otomobil projesini tanıtacaklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle;

ÜNİVERSİTELERDE KILIK-KIYAFETLE UĞRAŞTILAR: Kağıdı Çinliler bulmuş olsa da onu hakkıyla kullanan ve daha sonra batıya ulaştıran bizim ecdadımızdır. Esasen Avrupalı bilim adamları bilir ki kendileri bu birikimle tanışmamışken İslam şehirlerinin çoğunda çok kıymetli eserlerden oluşan kütüphaneler vardı. Kütüphaneler İslami bilimlerde binlerce alim yetiştirdi. Bilimi dünü ve bütünüyle batıya hazletmek ve Müslüman alimleri yok saymak şayet kasıtlı değilse ancak cehaletle izah edilebilir. Medeniyetler tarihini İslam tarihini görmeden yazmak mümkün değildir. Ülkemizin Fuat Sezgin gibi bir hocayı çok geç keşfetmiş olması en büyük kaybımız olmuştur. Hocamızın “İslam medeniyetinin büyüklüğünü kendi insanımıza anlatmak batılılara anlatmaktan zordu” tespiti acı bir gerçeği ifade ediyor. Yıllarca bu milleti aşağılık kompleksi bataklığında çırpınmaya zorlayanların tam olarak istediği de buydu. Üniversiteler yıllarca asıl işleri yerine öğrencilerin kılık kıyafetleriyle uğraştığı için ilimde ilerleyemiyordu.

MİLLET SİZE İKTİDAR VERMEZ:  Kanal İstanbul projesi hayata geçecek. Birileri Kanal İstanbul projesini yaptırmayız diyor daha şimdiden müteahhitlere tehditler savuruyor. Sen zaten iktidara gelemeyeceksin ki… Bu millet bu ülkede size iktidar vermez. Siz yapılacak her şeyin önüne dikilen bir anlayışsınız. Dikili ağaçları söken bir zihniyetsiniz. Bunlar gezici. Biz ise 1 günde 11 milyon fidan ve ağacı diken bir iktidarız farkımız bu. Bir İstanbul boğazımız var. Siz Independent olayını unutuyor musunuz. Hepsinden öte Montrö Anlaşması Türkiye’ye ne kazandırmıştır ne kaybettirmiştir. Bunu hiç düşündünüz mü? Bunlara sorsanız Marmaray da, Yavuz Sultan Selim köprüsü de, Osmangazi köprüsü de olmazdı. / DUVAR

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2019, 14:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER