Erdoğan'dan bedelli askerlik açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu anda hükümetin gündeminde bedelli askerlik konusunun olmadığını söyledi. Erdoğan, anketlere ilişkin rakam veremeyeceğini ancak cumhur ittifakının açık ara önde olduğunu söyledi.

Erdoğan'dan bedelli askerlik açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Küçükçekmece’de partisinin düzenlediği mitingde konuştu. Daha sonra Özbekistan ziyaretine çıkan Erdoğan, Abdullah Gül’ün adaylığı, bedelli, askerlik, seçim anketleri ve üniversitelerin bölünmesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Erdoğan’ın açıklamaları şöyle


ÇANAKKALE’DEKİ 15’LER DEĞİLSİNİZ:
 Türkiye’de ahlaklı, erdemli siyasetin öncelikli muharızı politikayı ikbal kapısı olarak gören kıfeyetsizlerdir. Bugün Türkiye’nin ana muhalefet partisi sıfatını taşıyan CHP, maalesef bu kötü örneğin temsilcisi olmayı kimseye bırakmamıştır. 27 Mayıs’ta iktidara giden yolu darbecileri kışkırtmakta gören CHP, 1978’de iktidarı kirli pazarlıklarla 11 milletvekilini transfer ederek almıştır. Kısa süreli iktidar uğruna, CHP’nin açtığı kirli vekil tezgahı o zaman vardı, şimdi yine var. Geleneği kirli olanın, geleceği de pürü pak olmaz. CHP, dün olduğu gibi bugün de siyaseti bir kabzımal pazarlığına dönüştürdü. Ben burdan sesleniyorum, Ey 15 milletvekili siz iradenizi nasıl oluyor da bu kadar ucuza satıyorsunuz. Siz iradesini satanlardansınız. Siz Çanakkale’deki 15’ler değilsiniz. Onları da lekelediniz. Size oy veren bu milletin iradesini hiçe saydınız. Sizin şahsiyetiniz olgunlaşmamış. Sözde partinin koltuklarına bile oturamadınız.

AHLAKI OLMAYAN SİYASETİN ÜLKEYE FAYDASI OLMAZ: Siyasetçinin varoluş gayesi ülkeye, millete, seçmene en güzel şekilde hizmet etmektir. Siyaset ilkelerle, prensiplerle, belli değerlerle yapılmalıdır. Ahlakı, ilkesi olmayan siyasetin ne ülkeye, ne millete bir faydası olur. Rüzgar gülü gibi yön değiştiren bir siyaset, popülizmin bataklığında boğulmaya mahkumdur. 90 yıllık siyasi geçmişimizde milletin emanetini canı pahasına koruyan kahramanlar olduğu gibi, tanklara selam duran korkaklar da vardır. Bu ülkenin siyasi geçmişi, erdemli siyaset yapanlarla ahlaksız siyasetçilerin mücadele sahnesi olmuştur.

Türkiye’de ahlaklı, erdemli siyasetin öncelikli muharızı politikayı ikbal kapısı olarak gören kıfayetsizlerdir. Bugün Türkiye’nin ana muhalefet partisi sıfatını taşıyan CHP, maalesef bu kötü örneğin temsilcisi olmayı kimseye bırakmamıştır. 27 Mayıs’ta iktidara giden yolu darbecileri kışkırtmakta gören CHP, 1978’de iktidarı kirli pazarlıklarla 11 milletvekilini transfer ederek almıştır.

SİZ İRADENİZİ SATANLARDANSINIZ: Kısa süreli iktidar uğruna, CHP’nin açtığı kirli vekil tezgahı o zaman vardı, şimdi yine var. Geleneği kirli olanın, geleceği de pürü pak olmaz. CHP, dün olduğu gibi bugün de siyaseti bir kabzımal pazarlığına dönüştürdü. Ben burdan sesleniyorum, Ey 15 milletvekili siz iradenizi nasıl oluyor da bu kadar ucuza satıyorsunuz? Siz iradesini satanlardansınız. Siz Çanakkale’deki 15’ler değilsiniz. Onları da lekelediniz. Size oy veren bu milletin iradesini hiçe saydınız. Sizin şahsiyetiniz olgunlaşmamış. Sözde partinin koltuklarına bile oturamadınız. Ekranları başında bizi izleyen tüm CHP’ye gönül vermiş vatandaşlarıma sesleniyorum. 24 Haziran’da bunları sandığa gömmeye var mısınız diyorum.

CHP, hiçbir ilke ve ahlakla bağdaşmayan pazarlıklarla Türk siyasetini lekelemeye devam ediyor. O gözü yaşlı vekilleri görünce çok üzüldüm. Eyvah dedim, Türk parlamentosu ne hale gelmiş. Siyasi tarihimize yeni bir utanç vesikası olarak kaydoldu. Bu hadise 40 yıla rağmen, CHP’den bir şeyin değişmediğini ortaya koymuştur. Bu tezgah ana muhalefet partisini itibarsız hale getiren bir hamle olmuştur.

HEPİNİZ BİLDİKLERİNİZİ ANLATACAKSINIZ: Gençler, özellikle lise son sınıflardan üniversitedeki arkadaşlarınızdan hepsiyle özellikle kucaklaşacaksınız. Hepsine bildiklerinizi anlatacaksınız. Bu heyecan daim olsun, bu heyecan devam olsun. Bu heyecanla tüm Türkiye gençliğini ayağa kaldıracaksınız. MHP ve BBP ile yaptığımız bu ittifakta kardeşlerim, hassas olacağız. Kardeş ittifakı içerisinden hep birlikte beraber çalışacağız.

GÜL’ÜN ADAYLIĞI: Ben müsaadelerinizi alarak bu konuyla ilgili hiç bir değerlendirme yapmayacağım. Zaten sayın Gül değerlendirmeleri kendileri yaptılar. Seçim meydanı herkese açıktır. Her siyasi parti adaylarını belirler. Bizler kampanyamızı çok daha değerli adımlarımızı atarız.

SEÇİM ANKETLERİ: Şu anda benim anketlere dayalı olarak paylaşacağım tek şey var: Hamdolsun anketler cumhur ittifakının açık ara önde olduğunu gösteriyor. Ama rakamsal bir şey vermeyeceğim. Hamdolsun cumhur ittifakı çok olumlu bir yerde.

BEDELLİ ASKERLİK: Bedelli askerlik şu anda hükümetimizin gündeminde değil. Böyle bir durum yok. Hele hele bir tarafta Afrin bir tarafta Fırat Kalkanı olduğu dönemde bunu gündemimize almak. şehitlerimieze, gazilerimize karşı saygısızlık olur. Hayırlısıyla önümüzdeki seçim bitmiş olsun. İnşallah başkanlık sistemine geçiş hallolduktan sonra bunlar gözden geçirilir. Atılması gereken bir adam varsa atılar.

ÜNİVERSİTELERİN BÖLÜNMESİ: İstanbul Üniversitesi niye ikiye bölünüyor? Bir karar aldık dedik ki: Öğrenci sayısı itibariyle nicelik nitelik bunu yakalamamız lazım. İstanbul üniversitesinin kapasitesi 105 bine ulaştı. Nitelik olamıyor. Biz İstanbul Üniversitesi markasını ortadan kaldırıyor muyuz. hayır, böyle bir şey yok. Tamam önce bir İbn-i Sina ismi söz konusu oldu arkadaşlarla konuştu. Onu kaldırdık. Bir tarafta İstanbul Üniversitesi, diğer tarafta İstanbul Cerrahpaşa Üniversitesi oluyor. İstanbul adı kalıyor. ” / DUVAR

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2018, 16:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.