Eren Erdem adli kontrol şartıyla tahliye edildi

Kapanan Karşı gazetesi davasında yargılanan Eren Erdem'in adli kontrol uygulamasıyla tahliyesine karar verildi. Savcı, Erdem için 19 yıla kadar hapis cezası istemişti.

Eren Erdem adli kontrol şartıyla tahliye edildi
Kapatılan Karşı gazetesine yönelik ‘FETÖ’ davasında mütalaasını açıklayan savcı, eski CHP Milletvekili Eren Erdem için 19 yıla kadar hapis istedi. Erdem’in adli kontrolle tahliyesine karar verildi.

İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen 12 sanıklı davada Eren Erdem, SEGBİS ile duruşmaya bağlandı. Duruşmada ayrıca biri tutuklu 4 sanık daha hazır bulundu. Duruşmada tanıkların dinlenmesinin ardından söz alan duruşma savcısı, esas hakkındaki mütalaasını açıkladı. Mütalaada, eski CHP Milletvekili Eren Erdem hakkında “Örgüte üye olmamakla birlikte örgüte yardım etmek”, ve “Gizliligin ihlali” suçlarından 8,5 yıldan 19 yıla kadar hapsi talep edildi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Eren Erdem’in tahliyesine ilişkin, “PM üyemiz Eren Erdem’in tutukluk hali sona erdi dava hala devam ediyor. Açıkçası kamuoyu tarafından bilinen bir nedenle yargılanıyor ama bu kumpas davasından da diğer davalar gibi çökmesini bekliyoruz.” açıklaması yaptı. (DHA)

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2019, 16:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER