'Gülen için vekillerimizle kılıf uyduruluyor'

HDP grup toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan Eş Genel Başkan Serpil Kemalbay, 'HDP'li vekillerin vatandaşlıktan çıkarılmasına' tepki gösterdi: AKP, eski ortaklarının konuşmasından korkuyor.

'Gülen için vekillerimizle kılıf uyduruluyor'
 HDP’nin TBMM’deki grup toplantısında Eş Genel Başkan Serpil Kemalbay konuştu. Kemalbay konuşmasına 5 Haziran’da HDP mitinginde yaşamını yitirenler anarak başladı, HDP’li vekillerin vatandaşlıktan çıkarılmasına da tepki gösterdi.

HDP’li Milletvekilleri Faysal Sarıyıldız ve Tuğba Hezer’in de bulunduğu 130 kişinin vatandaşlıktan çıkarılacağı kararını anımsatan Kemalbey “Gülen’in iadesini istemediklerini Eş Genel Başkanımız Demirtaş ‘Her şey Gülen’in iade edilmemesi üzerine kurulu. İade edilirse konuştuğunda ortada Türkiye’de devlet diye bir şey kalmayabilir. Bir bakmışsınız ki asıl devlet Gülen, paralel olan bunlarmış’ sözleriyle anlatmıştı. Bir AKP taktiği olarak vatandaşlıktan çıkartma düzenlemesine milletvekillerimiz Faysal Sarıyıldız ve Tuğba Hezer’in adı da eklenmiş. Bu taktik halkların iradesini yok saymaktır. Esas amaç Gülen’in iadesine engel olmaya kılıf uydurmaktır. Hezer ve Sarıyıldız halkın iradesidir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2017, 14:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER