HDP, tutum belgesini görüşmek için CHP'yi ziyaret etti

HDP'nin açıkladığı Demokrasi Tutum Belgesi'yle ilgili fikir alışverişinde bulunmak üzere HDP'den bir heyet CHP'yi ziyaret etti.

HDP, tutum belgesini görüşmek için CHP'yi ziyaret etti

HDP, 27 Eylül'de açıkladığı tutum belgesi üzerinde görüş alışverişinde bulunmak için siyasi partilere ziyaret başlattı. İlk ziyaret CHP'ye yapıldı.

HDP Grup Başkanvekili Saruhan Oluç, HDP MYK Üyesi Tuncer Bakırhan ve Mersin Milletvekili Fatma Kurtulan'dan oluşan heyet CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Genel Sekreter Selin Sayek Böke ve İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu ile görüştü.

Twitter hesabından açıklama yapan Oğuz Kaan Salıcı, “HDP heyeti, Genel Merkezimizi ziyaret ederek, Demokrasi Tutum Belgesi’ni sundu. Ziyarette Demokrasi Tutum Belgesi üzerine görüş alışverişinde bulunduk” ifadelerini kullandı.

HDP'nin Twitter hesabından yapılan açıklamada ise "Demokrasiye Çağrı Deklarasyonumuzu muhalefet partileriyle paylaşıyoruz. Eş Genel Başkan Yardımcımız Tuncer Bakırhan, Grup Başkanvekilimiz Saruhan Oluç, Milletvekilimiz Fatma Kurtulan’dan oluşan heyetimiz ilk ziyareti CHP’ye yaptı" denildi.

TUTUM BELGESİ DEVA, GELECEK VE SAADET PARTİSİ’NE DE SUNULACAK

HDP heyeti tutum belgesini aynı heyetle DEVA Partisi’ne daha sonra da Gelecek ve Saadet Partisi’ne götürecek. İYİ Parti’den ise bir randevu talebinde bulunulmadığı öğrenildi.

HDP STK ve Siyasi Partilerle İlişkiler Komisyonundan Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı Tuncer Bakırhan, “27 Eylül’de açıkladığımız tutum belgesini başta siyasi partiler olmak üzere sendika, emek örgütleri, inanç grupları gibi toplumun örgütlü farklı kesimleri ile paylaşacağız. Amacımız tutum belgesini anlatmak, onların eleştiri ve düşüncelerini almak. 84 milyonu ilgilendiren sorunlar ve bunlara dair çözüm önerilerimizi konuşmak istiyoruz” dedi.

CHP: POZİTİF VE OLUMLU

Bakırhan açıkladıkları tutum belgesi ile ilgili toplumun farklı kesimlerinden çok olumlu geri dönüşler aldıklarını, CHP ile yapılan görüşmede de “çok pozitif ve olumlu” olarak değerlendirildiğini söyledi. / DUVAR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER