Hukukçu Turgut Kazan'dan HDP açıklaması

HDP'ye Hazine yardımının kesilmesi talebiyle ilgili hukukçu Turgut Kazan'dan dikkat çeken bir açıklama geldi. Kazan, "HDP’nin alacağı hazine yardımına tedbir isteği tam bir hukuk skandalı" dedi.

Hukukçu Turgut Kazan'dan HDP açıklaması

Anayasa Mahkemesi, Yargıtay Başsavcısı Bekir Şahin tarafından yapılan HDP'ye Hazine yardımının kesilmesi talebini 6 Ocak'ta görüşecek. Görüşme öncesi İstanbul Barosu'nun eski Başkanı Turgut Kazan'dan dikkat çeken bir açıklama geldi. 

Kazan, yaptığı açıklamada tedbir isteğini, "Hukuk skandalı" olarak yorumladı. Kazan, Twitter hesabından şu açıklamalarda bulundu: "HDP’nin alacağı hazine yardımına tedbir isteği tam bir hukuk skandalıdır. ANY/69 davada öne sürülen aykırılık saptanmışsa (nihai olarak) bu yardımdan “kısmen veya tamamen yoksun bırakma kararı verilebileceğini” söylüyor. Dolayısıyla bir yaptırım, asla bir tedbir olarak uygulanamaz. Özellikle, seçimlerin nisanda / mayısta yapılabileceği konuşulurken ve seçim yılı nedeniyle (yasa gereği) partilere daha çok yardım yapılırken HDP’yi ayrı tutmak yeni bir seçim hilesi sayılır, sayılacaktır. İnanmak istiyorum ki AYM böyle bir yanlışlık yapmayacaktır, yapmamalı."

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2023, 17:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.