Kalp krizinden ölen arkadaşı için yapılan turnuvada kalp krizi geçirdi

Bursa'da Yıldırım Belediyesi'nde çalışan Mimar Sinan Öztürk, daha önce kalp krizinden ölen arkadaşı için düzenlenen futbol turnuvasında kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.

Kalp krizinden ölen arkadaşı için yapılan turnuvada kalp krizi geçirdi

Olay, önceki akşam Yıldırım ilçesi Mimar Sinan Mahallesi Kavaklı Sokak’taki Mimar Sinan Halı Sahası'nda meydana geldi. Yıldırım Belediyesi, nisan ayında kalp krizi sonucu hayatını kaybeden basın birimi personeli İlyas Kader’in anısına, birimler arası futbol turnuvası düzenledi.

DHA'da yer alan habere göre, turnuvada oluşturdukları takımda kaleci olarak oynayan belediye personeli Mimar Sinan Öztürk, karşılaşma sırasında aniden fenalaşarak yere yığıldı. 

Saha kenarında hazır bekleyen 112 Acil Sağlık personelinin ilk müdahalesini yaptığı Öztürk, Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Kalp krizi geçirdiği belirlenen Öztürk, ameliyata alındı. Evli ve 2 çocuk babası Öztürk, doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı.

Yıldırım Belediyesi çalışanı İlyas Kader de nisan ayında kalp krizi geçirmişti, Kader anısına belediye tarafından futbol turnuvası düzenlenmişti.

Mimar Sinan Öztürk'ün ölümü, ailesini, çalışma arkadaşlarını ve sevenlerini yasa boğdu. Yıldırım Belediyesi Kentsel Tasarım Müdürlüğü’nde 2006'dan bu yana tekniker olan Öztürk için dün belediye önünde tören düzenlendi. Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz’ın da katıldığı tören sonrası Sinan Öztürk'ün cenazesi, Fatih Camii'nde kılınan namazın ardından Hamitler Kent Mezarlığı’nda toprağa verildi. / DHA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER