Kılıçdaroğlu, Akşener ve Davutoğlu sel bölgesine gidiyor

Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti lideri Meral Akşener ve Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu ile sel felaketinin yaşandığı Urfa ve Adıyaman'a gideceklerini duyurdu.

Kılıçdaroğlu, Akşener ve Davutoğlu sel bölgesine gidiyor

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Urfa ve Adıylaman'da 13 kişinin yaşamını yitirdiği sel felaketiyle ilgili açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, İYİ Parti lideri Meral Akşener ve Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu ile afet bölgesine geçeceklerini duyurdu.

Kılıçdaroğlu'nun paylaşımı şöyle: Adıyaman ve Şanlıurfa'da yaşanan sel felaketi nedeniyle Sayın Meral Akşener ve Sayın Ahmet Davutoğlu ile birlikte afet bölgesine geçiyoruz. Halkımızın acil ihtiyaçlarını karşılamak için, Büyükşehir Belediyeleri ile koordinasyon içinde hareket edeceğiz."

Üç lider ilk olarak saat 19:30'da Urfa'yı ziyaret edecek. Liderlerin, Urfa'da Abide Köprülü Kavşağı'nda basın açıklaması yapması bekleniyor.


SAADET PARTİSİ'NDEN HEYET

Bu arada Saadet Partisi Urfa'daki sel felaketi nedeniyle bir heyet görevlendirdiğini duyurdu. Perşembe günü bölgede olacak heyette Cafer Güneş, Süleyman Tekbaş, Fethi Öztürk, Fesih Bozan, Mehmet Karalar ve Gaziantep İl Başkanı Mehmet İslam'ın bulunacağı belirtildi. / DUVAR

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2023, 13:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER