Kılıçdaroğlu: Güvenlik zirvesinden sonra Meclis'i acilen toplayın

Denizli programını yarıda kesecek CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Meclis'in acilen toplanmasını istedi. CHP lideri Ankara'ya giderek partisinin MYK'sine başkanlık edecek.

Kılıçdaroğlu: Güvenlik zirvesinden sonra Meclis'i acilen toplayın

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Rusya'nın Ukrayna'ya ilişkin operasyonuyla ilgili konuştu. Denizli'de kürsüye çıkan Kılıçdaroğlu, programını yarıda keserek Ankara'ya dönecek.

'PERİŞAN OLUYORUZ'

"Güvenlik zirvesi toplanıyor. Güvenlik zirvesinden sonra TBMM'yi acilen toplayın" diyen Kılıçdaroğlu, "Ülkemiz açısından son derece stratejik, sorunlu bir süreci yaşıyoruz. Öyle bir noktaya geldik ki turist, doğal gaz göndermediği zaman perişan oluyoruz. Buğday alamazsak perişan oluyoruz" dedi.

"Türkiye'nin güvenliği açısından Montrö Boğazlar Sözleşmesi çok önemlidir. Atılacak her yanlış adımın bize faturası ağır olur" diyen Kılıçdaroğlu, "Bütün komşularımızla huzur içinde yaşamak varken, böyle bir tabloyu yaşamayı Türkiye hak ediyor mu? Size dertleri anlatmayacağım. Dertlere girersek bu işin sonu ayrı" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu Denizli programını yarıda keserek CHP Merkez Yürütme Kurulu'nu toplayacak. Ankara’ya dönecek olan Kılıçdaroğlu, toplantıya başkanlık edecek.

CHP lideri ayrıca Denizli Merkez Efendi Kültür Merkezi’nde İYİ Parti, SAADET, Demokrat Parti, Gelecek Partisi ve DEVA Partisi genel başkanlarını arayarak son gelişmeleri değerlendirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER