Macron: Erdoğan ile on günde bir görüşmek zorunda olan biriyim

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, küresel lider olarak yaşamın sanıldığı kadar 'havalı' olmadığını belirterek, “Ben Erdoğan ile on günde bir görüşmek zorunda olan biriyim“ dedi.

Macron: Erdoğan ile on günde bir görüşmek zorunda olan biriyim
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, “küresel lider olarak bir yaşamın sanıldığı kadar ‘cool (havalı)’ olmadığını” söyledi. Macron, örnek olarak ‘Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile 10 günde bir görüşmek zorunda olmasını’ gösterdi.

Fransız Le Point dergisine mülakat veren 39 yaşındaki Macron, “Küresel sahnenin yeni ‘cool’ çocuğu olmaya mı çalıştığı” şeklindeki soruyu, “Küresel sahne o kadar da ‘cool‘ bir alan değil” diye yanıtladı. Macron buna bir örnek vermesi istendiğinde de, “Ben Erdoğan’la 10 günde bir konuşmak zorunda olan biriyim” yanıtını verdi.

Deutsche Welle Türkçe’nin haberine göre, mülakatın ardından Macron’un yardımcılarından biri açıklama yaparak Fransa Cumhurbaşkanının ifadelerinin Erdoğan’ı eleştirme ya da alaya alma amacı taşımadığını söyledi. Yetkili, “Bay Erdoğan ile görüşmeler her zaman çok ciddidir” dedi.

Macron’la Erdoğan arasında bilinen son görüşme 27 Ağustos’ta gerçekleşmiş, Erdoğan’ı telefonla arayan Fransa Cumhurbaşkanı, Türkiye’de tutuklu bulunan Fransız gazeteci Loup Bureau’nun serbest bırakılarak Fransa’ya gönderilmesini talep etmişti. (Kaynak: Deutsche Welle Türkçe)

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2017, 21:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER