Meral Akşener: Kılıçdaroğlu'nun tavrı tarihi bir demokratik tavır

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 15 CHP milletvekilinin partilerine geçmesi nedeniyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na teşekkür etti.

Meral Akşener: Kılıçdaroğlu'nun tavrı tarihi bir demokratik tavır

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 15 CHP milletvekilinin partilerine katılmasıyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Akşener, “Kemal Kılıçdaroğlu’nun ortaya koyduğu tavır her türlü takdirin üzerindedir. Tarihi demokratik bir tavırdır” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti’nin seçime girip giremeyeceği yönündeki tartışmaların ardından, 15 CHP milletvekili bugün İYİ Parti’ye katıldı. Bu kararlar milletvekili sayısı 20’ye yükselen İYİ Parti doğrudan seçime katılma hakkı elde etti.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP milletvekillerinin partilerine katılmasıyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Akşener, açıklamasında “İYİ Parti’yi seçimlere sokmama teşebbüsü demokrasiye saldırıdır. Hileler tasarlayarak bu güzel ülkemiz ve insanlarımızın iradesini çarpıtmaya, kaos ortamını derinleştirmeye çalıştırlar” ifadelerine yer verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun vekillerin İYİ Parti’ye geçmesi kararının “tarihi bir tavır” olarak nitelendiren Akşener, şöyle devam etti:

“Hukukun ve millet iradesinin aşılmasında, Cumhuriyet Halk Partisi ve değerli Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun ortaya koyduğu tavır her türlü takdirin üzerindedir. Tarihi demokratik bir tavırdır. Siyaset ve demokrasi tarihimizde övgüyle yerini alacaktır.” / DUVAR

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2018, 15:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER