Saadet Partisi- CHP ittifakı görüştü

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, genel başkan yardımcılarıyla birlikte CHP Genel Merkezi'nde Kemal Kılıçdaroğlu'yla biraraya geldi. Görüşme sonrası 'ortak aday'a ilişkin soruya Karamollaoğlu "O sorularınız hafta sonuna doğru cevap bulacaktır" yanıtını verdi. Kılıçdaroğlu ise 15 milletvekilinin İYİ Parti'ye katılmasına ilişkin, "Hükümetin İYİ Parti'yi seçime sokmamaya çalışmasını içimize sindiremedik. Demokrasi için destek verdik" dedi.

Saadet Partisi- CHP ittifakı görüştü
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, ittifak ve cumhurbaşkanlığı adaylığıyla ilgili görüş alışverişinde bulunmak üzere biraraya geldi. CHP Genel Merkezi’ndeki görüşme saat 10.00’da başladı.


Karamollaoğlu’nu CHP Genel Merkezi’ne gelişinde CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan karşıladı.

Karamollaoğlu görüşmeye Genel Başkan Yardımcıları Atik Ağda, Birol Aydın ve Lütfü Yalman ile geldi.

KARAMOLLAOĞLU: TÜRKİYE BELKİ BİR KAZAYA UĞRAYACAKTI

Görüşme sonrası ortak açıklama yapıldı. Karamollaoğlu, görüşmeye ilişkin şunları söyledi: “Seçime daha olumlu atmosferde girebilmek için bir takım adımlarımız oluyor. Sayın Genel Başkan ve arkadaşlarıyla güzel bir görüşme yaptık. Bu görüşmelerimiz hafta içinde bir takım neticelerin doğmasına vesile olacak. Bu sıkışık dönemde biz baskın seçim dedik, bazıları hem seçime hazırsınız, hem baskın diyorsunuz diyorlar. Kastettiğim iki ayağımızı bir pabuca soktular. Ceketinizi bile evden alıp çıkarken bile 15-20 dakikada yapmak var, 2-3 dakikada çıkmak var. İktidar bu fırsatı vermedi, kurumları zorluyor. Sayın Genel Başkan ve arkadaşlarını tebrik ettim. Türkiye belki bir kazaya uğrayacaktı, potansiyeli olan bir İYİ Parti seçime girememe riski ile karşı karşıya kalacaktı. Oy verecek olan vatandaş, oy verme hakkını kullanacak başka bir şey yapmayacak ki. Bundan dolayı şuanda temelde kendi partilerimizin menfaatlerinden çok ülkemizin geleceği için güçbirliği, dirsek temasına ihtiyaç gördük.”

KILIÇDAROĞLU: DEMOKRASİ İÇİN DESTEK VERDİK

Kılıçdaroğlu ise şu açıklamada bulundu: “Sayın Genel Başkan ve arkadaşlarıyla verimli toplantı gerçekleştirdik. Sayın Genel Başkanın dediği gibi hepimiz heyecanlıyız. Heyecan güzel bir şey. 25 Haziran’a gülen bir Türkiye ile uyanacağız. Siyasi bir iktidarın, bir partiyi seçime sokmamak için özel bir çaba harcaması bizim içimize sindirebileceğimiz bir şey değil. Demokrasi için İYİ Parti’ye destek verdik. Önümüzdeki seçimler bireysel seçimler değildir. Bir, iki parti sorunu değil, Türkiye sorunudur. Saadet Partisi’nin attığı adımlar son derece değerli adımlardır.”

ABDULLAH GÜL SORUSU

Abdullah Gül’ün ortak adaylığı söz konusu mu sorusuna Karamollaoğlu, “Sizin o sorularınız bu haftasonuna doğru cevap bulacaktır” diye yanıt verdi.

ÇARŞAMBA GÜL’LE GÖRÜŞME

Karamollaoğlu, Kılıçdaroğlu görüşmesinin ardından saat 12.00’de HÜDA-PAR Genel Başkanı’yla görüşecek. Salı günü Akşener’le Ankara temaslarını tamamlayacak olan Karamollaoğlu’nun çarşamba günü 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüşmesi bekleniyor.

İYİ Parti’deki görüşme basına açık olacak. (DUVAR)

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2018, 22:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER