MGK sonrası açıklama: Seçim önlemleri ele alındı

MGK toplantısı sonrası yapılan açıklamada, 24 Haziran'da yapılacak seçimlere ilişkin alınan tedbirlerin görüşüldüğü belirtildi.

MGK sonrası açıklama: Seçim önlemleri ele alındı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında Beştepe’de gerçekleştirilen Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı sona erdi. 3 saat 15 dakika süren toplantı sonrası yazılı açıklama yapıldı. MGK, açıklamasında yer alan ifadeler şöyle:


“24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimi ile 27. dönem milletvekili genel seçiminin huzur ve güven ortamı içinde gerçekleştirilmesi için alınan tedbirler hakkında kurula bilgi sunuldu.

Proje terör örgütlerine açık ve gizli destek veren, teröristleri korumak için her türlü bahaneyi üreten ülkelerin, terör örgütleri arasında ayrım yapmadan uluslararası hukuka uygun hareket etmeleri gerektiği ifade edilmiştir.

Türkiye’nin her zaman her alanda Filistin davasına sahip çıkmaya devam edeceği. bu desteğin önümüzdeki günlerde de BM ve İslam İşbirliği Teşkilatı başta olmak üzere tüm uluslararası platformlarda sürdürüleceği teyit edilmiştir.” (DUVAR)

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2018, 01:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER