Selahattin Demirtaş'tan 'Gare' açıklaması

Selahattin Demirtaş, sosyal medya hesabından Garê'de 13 asker ve polisin ölümüyle ilgili mesaj paylaştı: "PKK'nin elindeki 13 insanımızın katledilmiş olmasını açıkça kınıyorum. Halka hesap vermesi gereken iktidardır. Aslolan silaha, şiddete, savaşa her koşulda karşı çıkarak barışı sağlamaktır."

Selahattin Demirtaş'tan 'Gare' açıklaması

Edirne Cezaevi'nde tutulan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş kaçırılan 13 asker, polis ve sivilin öldürülmesiyle ilgili açıklama yaptı.

Twitter hesabından paylaşılan açıklamada, yaşananlardan dolayı çok üzgün olduğunu belirten Selahattin Demirtaş'ın mesajı şöyle: "PKK'nin elindeki 13 insanımızın katledilmiş olmasını açıkça kınıyorum. Ailelerin acısını yürekten paylaşıyor, kendilerine baş sağlığı diliyorum. Yaşananlardan dolayı çok üzgünüm. Diplomatik yollar yerine, siyasi şov amaçlı operasyon sonucunda ortaya çıkan trajedinin sorumluluğunu HDP'ye ve muhalefete yüklemek de aymazlıktır. Halka hesap vermesi gereken, iktidardır. Aslolan; silaha, şiddete, savaşa her koşulda karşı çıkarak barışı sağlamaktır." / DUVAR 

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2021, 19:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER