Selahattin Demirtaş’ın babası Tahir Demirtaş vefat etti

Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş’ın babası Tahir Demirtaş hayatını kaybetti.

Selahattin Demirtaş’ın babası Tahir Demirtaş vefat etti

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın babası Tahir Demirtaş hayatını kaybetti.

Tahir Demirtaş, 2022 yılının kasım ayında kalp krizi geçirmiş. Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan oğlu Selahattin Demirtaş, sabaha karşı yoğun güvenlik önlemleri altında Diyarbakır’a getirilmişti. Demirtaş, yoğun bakım odasında babası ile görüştürüldükten sonra Edirne’ye götürülmüştü.

DEM Parti Eş Genel Başkanlarının cenaze törenine katılacağı açıklandı. Öte yandan Selahattin Demirtaş’ın  avukatları Demirtaş’a babasının vefatı hakkında bilgi vermek ve cenazesine katılmak için işlemlerini başlatmak üzere Edirne’ye gitti.

DEM PARTİ'DEN MESAJ

Vefat haberinin ardından Demirtaş ailesine başsağlığı mesajları paylaşıldı.

DEM Parti'den yapılan açıklamada, "Rehin tutulan HDP önceki dönem Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın babası Tahir Demirtaş bu sabah hayatını kaybetmiştir. Acımız büyük, sevgili Selahattin Demirtaş’ın, Demirtaş ailesinin ve partililerimizin, halkımızın başı sağolsun. Ömrünü mücadelede geçiren evlatlar yetiştiren Tahir Demirtaş’ın mekanı cennet olsun. Demokratik siyaset yürütenlere bu acıları yaşatanlar, son anlarında sevdiklerinin yanında olmalarını engelleyen bu zulüm düzeni yarattığı bu öfkede boğulacaktır. Eş Genel Başkanlarımız, partimiz bütün birimleriyle cenazeye katılacaktır. Cenaze programı netleştiğinde kamuoyuna gerekli bilgilendirmeler yapılacaktır" denildi.

DEM Parti Ağrı Milletvekili Sarrı Sakık, "Sevgili Selahattin Demirtaş’ın babası Tahir amca vefat etti. Oğluna hasret gitti. Oğluna yapılan hukuksuzluğa kahırlanarak gitti. Mekanı cennet olsun" ifadelerini kullandı.

DEM Parti Van Milletvekili Pervin Buldan ise, "Sevgili Selahattin Demirtaş’ın kıymetli babası Tahir amcanın vefatından dolayı çok üzgünüm. Mekanı cennet olsun" dedi. 

Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da sosyal medya hesabından başsağlığı dileyerek, "Sayın Selahattin Demirtaş'ın vefat eden babası Tahir Demirtaş'a Allah'tan rahmet diliyor, Demirtaş ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileklerimi iletiyorum" mesajı paylaştı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER