Yıldırım: O yerel yöneticilerin burunlarından fitil fitil getireceğiz

Başbakan Binali Yıldırım, “Devletten parayı alacaksınız, terör örgütüne aktaracaksınız.Yemezler. Kaynakları millet için kullanmayan yerel yöneticilerden bunun hesabını soracağız, burunlarından fitil fitil getireceğiz.” dedi.

Yıldırım: O yerel yöneticilerin burunlarından fitil fitil getireceğiz

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, partisinin TBMM’deki grup toplantısında konuştu.

Başbakan Yıldırım, konuşmasında DBP’li belediyelere kayyum atanması hazırlığının işaretlerini verdi.

Yıldırım’ın konuşmasında öne çıkan bölüm şöyle:

“Bu dönemde hükümetimiz ve bütün kurumlarımızla heyecanla Türkiye’yi daha da büyütmek, daha da ileri götürmek, 2023 hedeflerini gerçekleştirmek için aynı kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz.

“Yağma yok”

“Devletten yol yapmak için, park yapmak için, kanalizasyon yapmak için, sosyal destekler yapmak için parayı alacaksınız; bu kaynakları çeşitli yollarla, hile ile düzenbazlıkla, terör örgütüne aktaracaksınız. Yemezler.

“Burunlarından fitil fitil getireceğiz”

“En kısa sürede, devletin verdiği kaynakları millet için kullanmayan bu yerel yöneticilerden bunun hesabını soracağız, burunlarından fitil fitil getireceğiz. Bu konuda düzenleme de Meclise gelecek; yağma yok.”

“Oradaki vatandaşlarımıza güzel bir gelecek hazırlayacağız”

“Burada fabrikalar yapılacak. Fabrikaları biz yapacağız, özel sektör işletecek. Ürettikleri ürünleri de belirli bir süreyle biz satın alacağız.

“Oradaki bütün vatandaşlarımıza, gençlerimize iş, aş imkanı, daha güzel bir gelecek göstereceğiz, gelecek hazırlayacağız.”

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2016, 10:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER