Fransa'da 16 yaşındaki genç kız Covid-19'dan öldü

Genç hastaların korona virüsünden ölüm yüzdeleri artıyor. Fransa'da hiçbir hastalığı olmayan 16 yaşındaki genç kız Covid-19'dan öldü. Genç kızın annesi, "Cumartesi günü kızımın nefes alıp vermekte zorlandığını fark ettik. Perşembe günü kızımı kaybettim" dedi.

Fransa'da 16 yaşındaki genç kız Covid-19'dan öldü
Dünyayı saran korona virüsü salgınının genellikle yaşlı ve kronik hastaları öldürdüğü düşünülse de gençlerde de ölümler görülmeye başladı.


Fransa’nın başkenti Paris’te, daha önce hiçbir hastalığı olmayan 16 yaşındaki genç kız Covid-19 nedeniyle perşembe akşamı hayatını kaybetti. Julie adındaki lise öğrencisi Covid-19 hastalığına bağlı solunum yetmezliğinden öldü.

Euronews’in AFP’den aktardığına göre, kız kardeşinin ani kaybından etkilenen ablası Manon, “Bu hastalığın sadece yaşlıları öldürdüğünü inanmaktan vazgeçmeliyiz. Kimse bu virüs karşısında yenilmez değil” ifadelerini kullandı.

‘HAFİF BİR ÖKSÜRÜKLE BAŞLAMIŞTI’ 

Julie’nin annesi Sabine, kızının ilk başlarda hafif bir şekilde öksürdüğü ve şuruplarla onu tedavi etmeye çalıştıklarını söyledi. Anne sonra yaşananları şöyle anlattı:

“Cumartesi günü kızımın nefes alıp vermekte zorlandığını fark ettik. Pazartesi günü de balgamlı öksürük başlayınca aile doktorumuza gittik. Pratisyen doktor daha kapsamlı testler için bizi hastaneye gönderdi. O akşamdan itibaren her şey çok hızlı bir şekilde gelişti. Kızım Paris’teki Necker Çocuk Hastanesi’ne transfer edildi. Salı günü yapılan Covid-19 testi pozitif çıktı, durumu da gittikçe kötüleşiyordu. Julie suni solunum cihaz desteğiyle nefes alıp veriyordu. Fakat perşembe akşama beni aradıklarında, hastaneye yetişemeden kızımı kaybettim.”

Fransa, Avrupa’da korona virüsünden en çok etkilenen ülkeler arasında yer alıyor. Ülkedeki toplam vaka sayısı 29 bini aştı, ölü sayısı da bin 696’ya yükseldi. Son gün yaklaşık 4 bin vaka görüldü, 365 kişi yaşamını yitirdi. / DUVAR

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2020, 20:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER