MHP Milletvekili Saffet Sancaklı: Fatih Terim'i denetleyen yok

Eski Milli Futbolcu ve MHP Milletvekili Saffet Sancaklı alt ligler, son dönemde futbol camiasında yaşananlar ve federasyonlar hakkında konuştu. Sancaklı, "Ben Federasyon başkanlığı için şu kişi veya bu kişi diyemem. Ben profili çiziyorum. 20 kişilik kadrosu varsa, hiç olmazsa 5 kişi futbolun içinden gelen olmalı" dedi.

MHP Milletvekili Saffet Sancaklı: Fatih Terim'i denetleyen yok
MHP Milletvekili ve Eski Milli Futbolcu Saffet Sancaklı, süper lig ve birinci lig sporcuları hakkında konuştu. Sancaklı, “3. ligde oynayan çocuklar da profesyonel futbolcu. Ancak Süper lig veya Birinci Ligde oynayan futbolcular gibi askerliği öteleme fırsatını yakalayamıyorlar. Üçüncü ligdeki futbolcuların sorunun gündeme getirmek için Milli Savunma Bakanı ile bir araya gelecektim. Fakat kabine ve Bakan değişti. Ancak peşini bırakmayacağım” dedi.

Best FM’de Ufuk Karcı’nın sunduğu “Konuşan Türkiye” programında konuşan Sancaklı, “Özelikle bazı kulüp başkanlarının, çocukların bu durumunu kullanarak, şantaj yapıyor. Çocuğun bir miktar alacağı var. Bunu almak istediğinde yönetici veya başkan, askerlik durumunu öne sürüp, onları kilitliyor. Bitiriyor… Yazık, günahtır…” dedi.


“Ben Arda olayında, ‘Sen Kimsin Milli takımı bırakıyorsun’ diyerek O’nu kurtarmaya çalıştım. Ama O durumu bambaşka algıladı” diyen Sancaklı “Fatih Hoca’nın kavga ettiği isim ayrıca Federasyon yöneticisi. Arda veya bir futbolcu kadro dışı kalabilir. Peki ya şimdi ne olacak ? Fatih Hoca’nın durumu ne olacak? Fatih Hoca’yı denetleyen yok” sözleriyle gündeme değindi.

Sancaklı sözlerini, “Bizim futbol oynadığımız zamanlarda biz, yine gözümüzü televizyondan ayırmazdık… Çünkü milli heyecan vardı. Acaba kadroya çağrılacak mıyım?’ diye. Bu dönemde yaşanan olayların hiç biri o zaman yaşanmazdı. Ben size şunu söyleyeyim. Milli takımın bu hali yüzünden, ‘Milli takım yenilsin’ gözüyle bakanlar var. İnsanlar işte o kadar bıkmışlar.

2002’de dünya üçüncüsü iken, 53. sıralara düştük. Dördüncü torbadan çekiliyoruz. Kim yönetiyorsa bu futbolu, demek ki yanlışlar. O zaman çekip gidecekler. Başarılı iş adamı olmak, futbolu başarılı yönetecekleri anlamına gelmez. Ben Federasyon başkanlığı için şu kişi veya bu kişi diyemem. Ben profili çiziyorum. 20 kişilik kadrosu varsa, hiç olmazsa 5 kişi futbolun içinden gelen olmalı” diyerek sözlerini bitirdi.

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2017, 10:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER