Türk Telekom, 'internete zam' iddiasını yalanladı

Türk Telekom yaptığı açıklamada "Bazı yayın organları ve sosyal medya platformlarında belirtilen 'internete yüzde 67 zam yapıldı' içerikli haberler ve yorumlar gerçeği yansıtmamaktadır." dedi.

Türk Telekom, 'internete zam' iddiasını yalanladı

Türk Telekom, dün internete yüzde 67 zam yapıldığı yönündeki haberlerle ilgili açıklama yaptı. Zam iddialarını yalanladı. 

Haber ve yorumların gerçeği yansıtmadığını belirten Türk Telekom şu açıklamada şöyle dedi:

“Toptan seviyedeki Port ve Transmisyon ücretlerinde Şubat 2020’den beri herhangi bir fiyat güncellemesi yapılmamıştır. Aradan geçen iki yılı aşkın süre zarfında dünya ve Türkiye ekonomisindeki konjonktüre bağlı olarak maliyetleri doğrudan etkileyen ekonomik parametrelerde ciddi değişiklikler yaşanmıştır. Şubat 2020’den bugüne transmisyon (iletim) maliyetleri önemli ölçüde artmış olmasına rağmen transmisyon ücretlerinde herhangi bir değişikliğe gidilmemiştir. 

“Toptan seviyede gerçekleştirilen fiyat düzenlemesinin perakende seviyesindeki internet ücretlerine yansıması ise tamamen ilgili internet servis sağlayıcı işletmelerin kendi stratejileri kapsamında belirlenecek olup, bu artışın; iddia edilen oranların ve enflasyonun da çok altında olacağı öngörülmektedir.

“Toptan seviyedeki hizmetler için öngörülen güncelleme teklifi, 1 Haziran 2022 tarihinden itibaren geçerli olacaktır."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER