Okmeydanı'nda polis bir kişiyi başından vurdu

Okmeydanı'nda Berkin Elvan için yürüyüş yapan Dev Genç'li liselilerin yürüyüşüne müdahale eden polis Uğur Kurt adında bir kişiyi boynundan vurarak ağır yaraladı.

Beyoğlu Okmeydanı'nda korsan eylem yapan ve 'Liseli Dev Genç' pankartı taşıyan göstericilerle polis arasındaki olaylar sürüyor. Bir kişinin başından vurulduğu olayda polis havaya ateş açtı.

BİBER GAZI VE PLASTİK MERMİ İLE MÜDAHALE

‘Liseli Dev Genç’ pankartı açarak korsan eylem yapan göstericilere polis biber gazı ve plastik mermi ile müdahale etti. Ara sokaklara kaçan eylemciler de polise taş ve molotof attı.

OKMEYDAN'INDA POLİS BİR KİŞİYİ VURDU-GALERİ

POLİS HAVAYA ATEŞ AÇTI

"Soma" ve "Berkin Elvan" için slogan atan grup, müdahale sırasında ara sokaklara kaçtı. Polis göstericilerin peşinden gitti. Bu sırada göstericilerin attığı bir molotof kokteyli zırhlı polis aracına isabet etti. Zırhlı araç alev aldı. Bu sırada polisin havaya ateş açtığı görüldü.

CEMEVİ AVLUSUNDA KANLAR İÇİNDE KALDI

Cemevi yakında meydana gelen olaylar sırasında cemevinde de bir cenaze vardı. Törene katılan kalabalıktan "Bir kişi vuruldu" sesleri yükseldi.  Bu sırada başından yaralanan bir kişinin kanlar içinde cemevi avlusunda kanlar içinde yattığı görüldü. Yaralı kişi ambulansla hastaneye götürüldü.

BASIN MENSUPLARINA SALDIRDILAR

Öte yandan eylemciler, görüntü alan basın mensuplarına saldırdı. DoğanHaber Ajansı (DHA) ekibini tartaklayan eylemciler, görüntülerine el koydu. Bölgedeki gerginlik devam ediyor.

BELEDİYEDE ÇALIŞIYOR

Okmeydanı'nda çıkan olaylar sırasında başından yaralanan kişi hastaneye getirildi. Adının Uğur Kurt olduğu öğrenilen yaralının durumunun ağır olduğu belirtildi. 30 yaşındaki yaralının Beyoğlu Belediyesi'nde çalıştığı kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2014, 23:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
REMZİ
REMZİ - 10 yıl Önce

allahsiz bunlar

SERWE
SERWE - 10 yıl Önce

bu anarşi̇sler yetti̇ bi̇ti̇ artik ya

SIRADAKİ HABER