Şemdinli'de resim sergisi

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde öğretmenler ve öğrenciler tarafından yapılan onlarca resim görücüye çıktı.

Şemdinli'de resim sergisi

Azer DEMİR / ŞEMDİNLİ HABER

Şemdinli İlçesi'nde çeşitli okullarda görev yapan öğretmenler ve öğrenciler tarafından hazırlanan Karma Resim Sergisi açılışı Şemdinli Belediyesi bünyesindeki Guldexwîn Kültür Merkezi'nde yapıldı. Kalabalık bir davetli topluluğunun katıldığı sergide öğretmenler ve öğrenciler tarafından hazırlanan 40'a yakın farklı çalışma sergilendi. Sergi açılışı yapılmasının ardından davetliler, öğretmenler ve öğrenciler tarafından hazırlanan kara kalem, yağlı boya, pastel boya, ebru ve farklı resim çalışmalarını incelediler.


Sergi hakkında bilgi veren Resim Öğretmeni Burcu Aydın; öğretmen ve öğrencilerin yıl içinde hazırladıkları çalışmaları derleyerek beğeniye sunduklarını ve serginin üç gün süre ile açık olacağını ifade etti. Öğrencilerin resim alanındaki yeteneklerinin sergilendiğini ifade eden Aydın, serginin hazırlanmasında emeği olan okul idarecilerine, kültür merkezine ve öğrencilere teşekkür ederek; " çalışmalarımız 3 ay sürdü. Burada kurs gören kursiyerler resim anlamında ilk defa ellerine kalem alıyorlardı. Herhangi bir sanatsal resim içeriği yok ama bizim amacımız onlara biraz daha çizimin tekniğini öğretmek. Bu aşamadan sonra bu öğrencilerle bir çalışma düşünüyoruz. Bu çalışmayı da 3 ay sonra yada Eylül gibi düşünüyoruz. Çalışmalarımızda 30 kara kalem 10 tane de yağlı boya çalışması var" dedi.


Resim sergisine Şemdinli Belediye Eş Başkanı Nahide Yıldız, BDP çalışnaları, okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Sergiye katılan davetlilere sıcak, soğuk içecekler ile tatlı ikramında bulunuldu.


Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2014, 18:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER