ABD Başkan Yardımcısı Biden, Türkiye’ye gelecek

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, İstanbul’a geliyor. Sıkı güvenlik önlemleri alındığı ziyaretin gündemi IŞİD’le mücadele.

ABD Başkan Yardımcısı Biden, Türkiye’ye gelecek

Merika Birleşik Devletleri (ABD) Başkan Yardımcısı Joe Biden İstanbul’a geliyor. Biden’in ziyareti öncesi sıkı güvenlik önlemleri alınıyor.

Başkan Yardımcısı Biden’in gelişinden önce 2 dev uçak İstanbul’a indi. Uçaklar, Amerikan heyetinin araçlarını, korumaların malzemelerini getirdi. Biden için, yoğun güvenlik önlemleri alınıyor. Haberciler Biden’ın gelişini belli uzaklıktan izleyecekler.

ABD Başkonsolosluğu’nun bildirdiğine göre basın platformu ile uçak arasında 150 feet yani 47 metre 52 santimlik mesafe olacak. C-17 askeri nakliye uçaklarından, Biden’ı koruyacak Amerikan Gizli Servisi’nin arazi araçları indirildi.

Bomba uzmanı köpekler de bir süre Atatürk Havalimanı’nda gezdirildi. Joe Biden’ın cuma akşamı Başbakan Ahmet Davutoğlu, cumartesi de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya gelmesi bekleniyor.

Görüşmelerin ana gündemi maddesi IŞİD ile mücadele olacak.

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, gelmeden önce Türkiye-ABD ilişkileri konusunda da değerlendirmelerde bulundu. Biden, Türk-Amerikan ilişkilerinin gerildiğine ilişkin görüşlere “Türk-Amerikan ilişkileri köklü bir geçmişe sahip. Bunun gündelik haberlerle değerlendirilmemesi gerek.” yanıtını verdi.

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2014, 17:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER