Aldatıldığını öğrendi, uçağı zorla indirdi

İranlı bir kadın uçakta uyuyan kocasının parmak izini kullanarak telefonunu açtı. Telefonda gördükleri sonrası aldatıldığını anlayan kadın sakinleştirilemedi; Doha-Bali seferini yapan uçak Hindistan'a zorunlu iniş yaptı.

Aldatıldığını öğrendi, uçağı zorla indirdi
Katar’ın başkenti Doha’dan Endonezya’nın Bali Adası’na giden bir uçakta, kocasının telefonunu karıştırdıktan sonra aldatıldığını öğrenen İranlı kadın sakinleştirilemeyince uçak Hindistan’da zorunlu iniş yaptı. Times gazetesinin haberine göre, Katar Havayolları’na ait uçakta adı açıklanmayan kadın, uyuyan kocasının elini kullanarak parmak iziyle açılan telefonuna ulaştı.

Telefonu karıştırdıktan sonra, eşinin başka bir kadınla ilişkisi olduğunu öğrenen kadın, önce ona vurmaya başladı. Uçuş görevlilerinin kadını sakinleştirememesi üzerine durum kontrolden çıkınca, pilot Hindistan’ın güneyindeki Chennai kentine zorunlu iniş yaptı.

İranlı çift ve tartışma sırasında yanlarında oturan çocuklarının indirilmesinden sonra, uçak Endonezya’ya doğru yola devam etti. Çiftin Hindistan vizesi olmadığı için bu ülkede gözaltı merkezinde tutulduğu belirtildi. Kadının yatışması üzerine üçlü, Kuala Lumpur üzerinden Katar’a geri giden bir uçağa bindi.

Hindistan’daki uçuşlarda öfkeli yolcular giderek büyüyen bir sorun ve bu sorunla başa çıkabilmek için yeni bir yasa tasarısı gündemde. Bir milletvekili, tamamı ekonomi sınıfı koltuklarla dolu bir uçuşta birinci sınıf koltuk verilmediği için hosteslere vurunca, ülkede uçağa binmesi bir süreliğine yasaklanmıştı. (Kaynak: BBC Türkçe)

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2017, 19:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER