Rusya: Ukrayna'nın füze saldırısında 63 asker öldü

Rusya Savunma Bakanlığı, Ukrayna'nın Makiyivka bölgesine düzenlediği füze saldırısında 63 askerin öldüğünü duyurdu. Kiev yönetimi ise, 400 askerin öldürüldüğünü ileri sürdü.

Rusya: Ukrayna'nın füze saldırısında 63 asker öldü

Ukrayna, Donetsk bölgesine düzenlenen bir füze saldırısında yaklaşık 400 Rus askerinin öldürüldüğünü öne sürdü. Saldırıda, Makiyivka kentinde Rus güçlerinin konuşlandığı düşünülen bir bina hedef alındı. Rusya Savunma Bakanlığı ise, Ukrayna'nın füze saldırılarında 63 askerin öldürüldüğünü bildirdi. 

Donetsk'in bölgesine Rusya'nın atadığı üst düzey yetkili Daniil Bezsonov, füzenin yılbaşına girildikten hemen sonra Makiyivka'yı vurduğunu söyledi. Bezsonov, "Meslek okuluna Amerikan MLRS HIMARS roketleriyle büyük bir saldırı oldu" dedi. Telegram'da yaptığı paylaşımda Bezsonov, çok namlulu roketatar sistemiyle yapılan saldırı için, "Ölü ve yaralılar var, kesin sayı hala bilinmiyor" diye ekledi. 

Ukrayna ordusuna göre, saldırıda 300 kişi de yaralandı. Rusya'nın atadığı yönetim, yılbaşı gecesi bölgeye en az 25 roket atıldığını açıkladı. (BBC Türkçe)

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2023, 17:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER