Bakan Selçuk: Okulları 21 Eylül'de açma çabasındayız

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 2 bin denetmenin eğitildiğini, hazır olan okullara 'okulum temiz belgesi' verildiğini söyledi. Selçuk, 21 Eylül'de okulların açılmasıyla mekansal ve müfredat olarak seyreltme olabileceğini duyurdu.

Bakan Selçuk: Okulları 21 Eylül'de açma çabasındayız
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Korona virüs sürecinde okulların durumuna ve yüz yüze eğitime geçiş sürecine ilişkin merak edilenleri anlattı.
 

Selçuk’un açıklaması özetle şöyle:

‘ŞU KADEMELERDE RİSK YOKTUR’ DENİLDİĞİNDE, O KADEMELERDE AÇARIZ OKULLARI: Okullarımızı 21 Eylül’de açma çabasındayız. 2 bin denetmen eğitildi. Bize ‘Şu kademelerde riskin olmadığı söz konusudur’ denildiğinde biz o kademelerde açarız. Hazır olan okullara ‘Okulum temiz belgesi’ veriliyor. Mekansal ve müfredat olarak seyreltme olabilir. Tüm koşulların simülasyonunu yaptık. Okulların öz değerlendirme yapmasını da istiyoruz. Bu bir süreç ve sürdürülebilirlik çok önemli. Velilerimize nasıl destek olabileceğimizi de planlıyoruz. Her çocuğumuza ulaşmak bizim sorumluluğumuz. Video konferans ile ders veren 3 ülkeden biriyiz.

TENEFFÜSLERDE TEMAZSIZ OYUN: Bizim coğrafyamızda oynanan oyunların listesini çıkardık. Bunların için temazsız oyunlar diye bir kitapçık hazırladık. Bu oyun başlarında da bir okulda denedik. Tüm Türkiye’de yaygınlaştıracağız.”

UZAKTAN EĞİTİMDE EKSİKLİKLER VAR: Altyapı eksikliğinin olduğu bölgeler var, mecralar var. Onlarla ilgili alınması gereken tedbirleri çalışıyoruz.


Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2020, 18:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER