KYK, hazirandan sonra burs ve kredi vermeyecek

KYK, mezun öğrencilere temmuz, ağustos ve eylül ayında verilmeye devam edilen kredi ve bursların ödenmeyeceğini duyurdu.

KYK, hazirandan sonra burs ve kredi vermeyecek
Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) aldığı kararla mezun olan öğrencilere mezuniyetinin ardından üç ay süreyle daha ödenen kredi ve bursların ödenmeyeceğini duyurdu.


KYK tarafından yapılan açıklamada “2016-2017 öğretim yılı itibariyle normal öğrenim süresini tamamlayan öğrencilerimizin burs/kredi ödemesi Haziran ayı itibariyle sona erecektir” denildi.

KYK’den yapılan açıklama şu şekilde: “Kurumumuz tarafından yapılan burs/kredi ödemeleri öğrencilerin normal öğrenim sürelerince yapılmaktadır. 2016-2017 öğretim yılı itibariyle normal öğrenim süresini tamamlayan öğrencilerimizin burs/kredi ödemesi Haziran ayı itibariyle sona erecektir. 2016-2017 öğretim yılı Haziran ayı itibariyle normal öğrenim süresinin tamamlayan öğrencilerimiz geri ödemelerini kyk.gsb.gov.tr adresinde yer alan kredi borç sorgulama ekranından takip edebilirler.” 

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2017, 17:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER